دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / طرح نان سالم کرمان الگوی ارتقای کیفی نان کشور می‌‌شود

طرح نان سالم کرمان الگوی ارتقای کیفی نان کشور می‌‌شود

به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاری فارس علی قنبری مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بازدید از روند اجرای طرح نان سالم و واحدهای نانوایی استان کرمان، اقدامات انجام شده، در زمینه‌ی ارتقای کیفیت نان در این استان را برای افزایش کیفیت این ماده غذایی موثر و مهم اعلام کرد.

وی اجرای طرح نان سالم در استان کرمان را طرحی مثبت و سازنده در زمینه ی ارتقای کیفیت نان دانست و گفت: این طرح می‌تواند سلامت، بهداشت و کیفیت نان را در سراسر کشور ارتقا داده و نیازهای متنوع مصرف کنندگان را تامین کند.

قنبری، اجرای این طرح را از مصادیق ارزشمند کیفی سازی نان دانست و افزود: مهمترین ویژگی این طرح در محوریت قرار گرفتن سلامت مردم و پاسخگویی به سلایق متفاوت مصرف کنندگان است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی تصریح کرد: در طرح “نان سالم کرمان”، رتبه بندی دقیق و علمی از واحدهای نانوایی در سه درجه طلایی، نقره ای، و برنزی انجام شده که یک فضای رقابتی را در بین نانوایان ایجاد خواهد کرد تا این واحدها با تولید بهتر و با کیفیت‌ تر به رتبه های مطلوب دست یابند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت طرح‌ های کیفی سازی نان در کشور تاکید کرد و افزود: اجرای طرح های ارتقای کیفیت نان به ارتقای سلامت افرادی که دچار کم خونی و فقر آهن هستند و افرادی که فشار خون بالا دارند، کمک خواهد کرد و طرح “نان سالم کرمان” با همین رویکرد، برای کل کشور جامعیت و قابلیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + شانزده =