سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / ماجرای تزریق آب زیرپوست مرغ
ماجرای تزریق آب زیرپوست مرغ

ماجرای تزریق آب زیرپوست مرغ

به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه در حال حاضر مرغ تازه به صورت بسته‌بندی شده تحویل خرده‌فروشان داده می‌شود گفت:بر خلاف گذشته امکان سنگین کردن مرغ با آب در مغازه‌ها وجود ندارد.

مهدی یوسف خانی گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم در خصوص فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص تزریق آب زیرپوست مرغ منتشرشده است  اظهار کرد: این فیلم در شرایط فعلی مصداق ندارد، زیرا اکنون مدت‌ها است که دیگر مرغ در کشتارگاه زیر نظر سازمان دامپزشکی بسته‌بندی‌شده و به این صورت به بازار مصرف و خرده‌فروشی ارسال می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته امکان این کار وجود داشته است، کما اینکه میان فروشندگان مرغ  چند درصد افراد متخلفی بودند  که در مغازه‌های خود، مرغ را در بشکه‌های پلاستیکی آب یخ می‌ریختند تا کمی سنگین‌تر شود اما در شرایط جدید با بسته بندی شدن مرغ دیگر این امکان وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهیبا بیان اینکه وجود بشکه در مغازه‌ها ریشه تاریخی دارد  ادامه داد: در سال‌های دور، مرغ‌فروشان مرغ را در مغازه کشتار می‌کردند و برای اینکه مرغ بعد از کشتار سرد شود آن را برای مدتی در آب یخ می‌ریختند که این کار اکنون در کشتارگاه‌ها انجام می‌شود اما این امر بدعتی شد تا برخی از فروشندگان محدود، این کار را دوباره در مغازه‌های خود برای سنگینی بیشتر مرغ انجام دهند.

وی تصریح کرد: درصورتی‌ که این کار در کشتارگاه‌های و محل‌های پخش مرغ انجام شود فروشندگان و خرده‌فروشان به‌راحتی متوجه می‌شوند و این فیلم در واقع برای خراب کردن صنف مرغ فروشان تهیه‌ شده است.

به گزارش خبرنگار تسنیم چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد است که برای سنگین شدن مرغ در کشتارگاه یا محل توزیع و بسته‌بندی، آب به زیرپوست مرغ تزریق می‌شود، اما رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی این امر را رد می‌کند. فیلمی مرتبط با این خبر را در قسمت پایین خبر می‌توانید مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =