یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶
خانه / اخبار / متخلف‌ترین اهالی بازار را بشناسید
متخلف‌ترین اهالی بازار را بشناسید

متخلف‌ترین اهالی بازار را بشناسید

بر اساس بازرسی های صنفی اتاق اصناف ایران در شهریور ماه سال جاری بیشترین تخلفات در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات ، نان ، تخم مرغ ،گوشت مرغ ، گوشت قرمز و در بخش خدمات مربوط به مشاوران املاک و آرایشگران بوده است.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، 311 هزار و 826 فقره بازرسی در شهریور ماه 95 توسط بازرسان اتاق اصناف ایران از صنوف سراسر کشور انجام شد.در این مدت 15 هزار و 777 فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از 47 میلیارد و 506 میلیون ریال تشکیل شده است .

در ماه یاد شده 11 هزار و 844 فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شده که 59 درصد آن در بخش کالا و 41 درصد در بخش خدمات است.

بنابراین گزارش 25 درصد شکایات دریافتی مذکور به صورت حضوری ، 58 درصد تلفنی و 17 درصد از طریق کتبی دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفته است .

پس از بررسی های معمول و ارزیابی کارشناسان 11هزار و 382 فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شد. به این ترتیب از کل شکایات قابل پیگیری17 درصد منجر به رضایت شاکی، 33 درصد متخلف، 33 درصد غیر متخلف و 17 درصد همچنان در دست بررسی است.

همچنین گزارش‌های رسیده در مورد برخی اقلام از سراسر کشور حاکی از آن است که در شهریور ماه در بخش میوه و مرکبات ، تخم مرغ ، قند وشکر و سیمان بطور میانگین از 2 تا 3 درصد افزایش تخلف داشته است و بیشترین تخلفات به وقوع پیوسته در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات ، نان ، تخم مرغ ،گوشت مرغ ، گوشت قرمز و در بخش خدمات مربوط به مشاوران املاک و آرایشگران بود.

این گزارش می‌افزاید: بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورتحساب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پنج =