شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / مرغ از نیمه تیرماه ارزان می‌شود + قیمت گوشت سفید
مرغ از نیمه تیرماه ارزان می‌شود + قیمت گوشت سفید

مرغ از نیمه تیرماه ارزان می‌شود + قیمت گوشت سفید

به گزارش فودکلینیک و به نقل از تسنیم؛ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه قیمت مرغ از نیمه تیرماه کاهش می‌یابد، گفت: به دلیل اینکه میزان جوجه‌ریزی در اردیبهشت‌ماه سال جاری کاهش یافته است هرکیلوگرم مرغ ۷۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهدی‌یوسف‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ به 7600 تومان رسیده است و با توجه به کمبودی که ناشی از کاهش جوجه‌ریزی در ماه گذشته وجود داشته قیمت این محصول کماکان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.

وی افزود: میزان جوجه‌ریزی در اردیبهشت ماه سال جاری 30 درصد در مقایسه با ماه گذشته کاهش یافته که این امر باعث افزایش قیمت مرغ در بازار مصرف شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، گفت: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی که در ماه سال جاری صورت گرفته قیمت این محصول از 15 تیرماه دوباره کاهش یافته و به قیمت گذشته و کمتر از 7 هزار تومان می‌رسد.

وی تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 4 هزار تومان است و هر شانه تخم مرغ حدود 7500 تا 8 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی در ارتباط با قیمت ماهی نیز گفت: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان افزایشی در مصرف ماهی صورت نمی‌گیرد و حتی شاهد کاهش مصرف این محصول هستیم قیمت ماهی تغییری نداشته و هر کیلوگرم قزل‌آلا 10 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

بنابر این گزارش، قیمت بوقلمون در روزهای گذشته افزایش داشته است و هر کیلوگرم از این محصول حدود 15 هزار تومان به فروش می‌رسد در حالیکه نرخ این محصول تا اسفندماه سال گذشته از 10 هزار تومان کمتر بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 19 =