شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار / مرگ خاموش؛ سموم شیمیایی استفاده شده برای مواد غذایی

مرگ خاموش؛ سموم شیمیایی استفاده شده برای مواد غذایی

رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید بر لزوم استفاده بیشتر از محصولات ارگانیک تاکید شود گفت: سموم شیمیایی موجود در مواد غذایی موجب شده تا فاجعه بمباران شیمیایی سردشت به نوعی دیگر در حال تکرار باشد.معصومه آباد در جریان دویست و هفدهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: امروز همه جا صحبت از آلودگی هوا می‌شود که شرایط نابسمانی را برای همه شهروندان ایجاد کرده است اما این فقط آلودگی هوا نیست که مشکلات برای شهروندان به بار آورده است بلکه سموم شیمیایی مورد استفاده در مواد غذایی نیز به سان همان مرگ خاموش عمل می‌کند.

آباد افزود: اگر بررسی که روی آلودگی‌های محصولات کشاورزی توسط آزمایشگاه‌های دانشگاه های کشور صورت گرفته است مورد نقد قرار گیرد متوجه می‌شویم فاجعه بمباران شیمیایی سردشت این بار توسط خودمان و با محصولات غذایی در حال تکرار است.

وی ادامه داد : در این فضا تنها شهرداری تهران است که 6 سال متمادی با برپا کردن نمایشگاه محصولات ارگانیک یک تنه بار حمایت از این محصولات را بر دوش می‌کشد. نمایشگاهی که برپایی آن در راستای اجرای مصوبه شورا نیز است.

رییس کمیته ایمنی شورا تصریح کرد: در بازدیدی که روز گذشته از این نمایشگاه داشتم فراوان این سخن به گوش می‌رسید که هیچ حمایتی از تولید این محصولات نمی‌شود.

آباد اظهار داشت: بنا به گزارش وزارت بهداشت 78 درصد مردم از تغذیه ناسالم رنج می‌برند و 30 درصد مرگ و میر ها هم مربوط به تغذیه ناسالم است ایا در این شرایط نباید از تولید محصولات سالم و ارگانیک حمایت شود.

وی خاطر نشان کرد : متاسفانه توصیه سازمان میادین شهرداری تهران به وزارت بهداشت مبنی بر پایش محصولات غذایی وارده به تهران نیز جدی گرفته نمی‌شود.

آباد گفت: وزرای بهداشت و جهاد کشاورزی باید در این زمینه پاسخگو باشند.

مهدی چمران در ادامه جلسه نیز گفت: متاسفانه حمایتی از تولید محصولات ارگانیک نمی‌شود و مردم هم به دلیل ارزانی محصولات غذایی غیر ارگانیک بیشتر به سمت آنها روی می‌آروند در حالی که نمی‌دانند اگر مواد غیر ارگانیک خوش آب و رنگ تر و حجیم تر و درشت تر باشند، اما سمی هم هستند.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =