چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / آغاز خرید تضمینی پرتقال شب عید با تأخیر

آغاز خرید تضمینی پرتقال شب عید با تأخیر

به گزارش فودکلینیک و به نقل از مشرق، علی اکبر مهر فرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه با توجه به سرمازدگی پرتقال‌های استان‌های شمالی، امسال برای تنظیم بازار شب عید چه تدبیری کرده‌اید؟ گفت: خرید تضمینی پرتقال همانند سال‌های گذشته منتهی با کمی تأخیر آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم اکنون نسبت به کیفیت پرتقال‌های استان‌های شمالی اطمینان خاطر داشته باشند، تصریح کرد: پرتقال‌های یخ‌زده با کمک سازمان تعاون روستایی از رده خارج شده و برای همین اکنون پرتقال موجود کیفیت خوبی برای مصرف دارند.

خبرنگار پرسید طی دو هفته اخیر قیمت پرتقال جنوب تا 11 هزار تومان در هر کیلو هم رسید و علت این امر چیست؟ گفت: پس از سرما زدگی پرتقال‌ استان‌های شمالی و تلخ شدن برخی پرتقال‌های این استان‌ها، تقاضا به سمت پرتقال جنوب رفت، مضاف بر آنکه فصل برداشت پرتقال جنوب هنوز آغاز نشده و برداشت در حد نوبرانه است.

طی دو هفته گذشته با کاهش قیمت پرتقال شمال که به کیلویی 1500 تومان هم در نوع درجه یک رسید، قیمت هرکیلو پرتقال جنوب روند افزایشی داشته و از کیلویی 8 هزار تا 11 هزار تومان در نقاط مختلف پایتخت عرضه شد، اما اکنون قیمت کمی کاهش یافته به کیلویی 4 تا 8 هزار تومان رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =