دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۱۵ درصد کاهش یافت
عبدالمهدی بخشنده

نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۱۵ درصد کاهش یافت

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت:در جلسه شورای پول و اعتبار،نرخ سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۱۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمهدی بخشنده اظهار داشت:در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه شورای پول و اعتبار پس از تصویب کاهش نرخ سود سرمایه گذاری برای کلیه بخش های اقتصادی کشور از 21 درصد فعلی به 18 درصد، با تلاش مجدانه و ارایه ادله متقن از سوی وزیر جهاد کشاورزی و همچنین مساعدت‌های وزیر اقتصاد  و رئیس کل بانک مرکزی این نرخ برای بخش کشاورزی به 15 درصد کاهش یافت.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد:در این جلسه هماهنگی های لازم نیز با  شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی برای عملیاتی کردن این نرخ سود به عمل آمد.

بخشنده اظهار امیدواری کرد که با توجه به ویژگی های تولید در بخش کشاورزی،نرخ 14 درصدی فعلی سود تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز با تلاش و مساعدت مراجع ذیربط، سه تا چهار درصد کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس تصمیم شورای پول و اعتبار، مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی از تاریخ 16 تیرماه سال جاری از سوی بانک ها و موسسات اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =