یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶
خانه / اخبار / نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی در جهرم برپا شد

نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی در جهرم برپا شد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم از برپایی سومین نمایشگاه صنایع غذایی با محوریت غذای سالم در مرکز رشد سلامت این دانشگاه خبر داد.

ابوالفضل نیکوسیر در آیین گشایش سومین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی با محوریت غذای سالم که به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم برپا شده است، گفت: همزمان با هفته بسیج ملی کاهش مصرف نمک، قند و چربی و با هدف ارتقا سطح سلامت جامعه و افزایش آگاهی مردم در راستای مصرف مواد غذایی سالم سومین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی در جهرم برپا شده است.

وی از برپایی ۱۵ غرفه در این نمایشگاه خبر داد و افزود: غرفه های این نمایشگاه شامل، نشان‌گراهای رنگی (چراغ راهنمای تغذیه‌ای)، قلب، نمک، چربی، غرفه معرفی محصولات آرایشی بهداشتی غیرمجاز، غرفه های محصولات آرایشی که دارای برچسب نشانه ایمنی هستند و غرفه محصولات و غذاهای سنتی شهرستان جهرم است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم ادامه داد: پنج غرفه نیز به شرکت های تولید صنایع غذایی شهرستان جهرم اختصاص پیدا کرده که محصولاتی مانند خرما و فرآورده های آن، ترشی و شوریجات، شیر و ماست، ارده و غیره در آن به نمایش درآمده است.

وی از برپایی غرفه های نقاشی چهره کودکان و نقاشی با محوریت غذای سالم در این نمایشگاه صنایع غذایی خبر داد و گفت: در کنار این غرفه ها، نمایشگاه نقاشی کودکان، کاردستی، شعر، کاریکاتور و روزنامه دیواری نیز که سه ماه پیش فراخوان آن را اعلام کرده بودیم برپا شده که ۲۵۰ اثر در آن به نمایش گذاشته شده است.

نیکوسیر اضافه کرد: در اختتامیه سومین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی جهرم به شرکت های برتر صنایع غذاییف مسئول فنی برتر و آثار هنری برتر به نمایش درآمده در این نمایشگاه هدایایی تقدیم می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جهرم زمان بازدید این نمایشگاه را ساعت ۸ تا ۱۲ صبح و ۱۶ تا۲۰ شب پنجم تا هفتم دی ماه در مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم واقع در شهرک انقلاب دانست و از عموم همشهریان برای بازدید از نمایشگاه دعوت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =