سه شنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / اخبار / نهمین نمایشگاه دام و طیور در قزوین گشایش یافت
نمایشگاه دام و طیور

نهمین نمایشگاه دام و طیور در قزوین گشایش یافت

به گزارش فود کلینیک و به نقل از مهر،نهمین نمایشگاه دام وطیور،صنایع وابسته سه شنبه شب باحضور تورج صارمی مدیرکل دفتربهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهادکشاورزی، نیازعلی ابراهیمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری، هادی نیک فطرت مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین، جمعی از تولیدکنندگان و بهره برداران در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین گشایش یافت.

این نمایشگاه با حضور ۴۰ شرکت داخلی و نمایندگی شرکت های خارجی در فضایی به مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع برپا شده و تا ۲۵ دی ماه برپاست.

در نمایشگاه دام و طیور استان قزوین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان صنایع دام وطیور استانهای تهران، اصفهان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، مازندران و البرز آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را در بیش از ۴۰ غرفه در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.

۲۶ درصد مشارکت کنندگان این نمایشگاه در بخش دامپروری و نهاده ها، ۶۶ درصد در بخش تجهیزات دامپروری و هشت درصد در بخش دامپزشکی است.

انواع دستگاههای بسته بندی علوفه، داروهای دام و طیور، مرغداری، پرورش پولت، خوراک دان، سیستم های سرمایشی و گرمایشی صنعتی، اتوماسیون مرغذاری، انواع شیردوش، غذای دام و طیور، دستگاههای خوراک ریزی، انواع باسکول و سیستم توزین تخصصی صنعت دام و طیور، باسکول های جاده ای، تریلی کش، صنایع بسته بندی، کامیون کش، خاورکش، نیسان کش، گروههای دارویی، طرح های تحقیقاتی کشاورزی در این نمایشگاه ارائه شده است.

ابراهیمی پاک: نمایشگاه بهترین فرصت برای معرفی تجهیزات مدرن کشاورزی است

نیازعلی ابراهیمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مراسم افتتاح نمایشگاه گفت:این نمایشگاه به عنوان یک رویداد اقتصادی با هدف ارائه توانمندی های مشارکت کنندگان،افرایش آگاهی عمومی تخصصی،دریافت سفارش از مشتریان جدید،معرفی کالا و خدمات جدید،گسترش کانالهای توزیع و ایجاد نمایندگی، تبادل اطلاعات وتجربیات تولیدکنندگان،تحقیق وبازاریابی، ورود به بازارهای جدید، رقیب شناسی و سنجش توان رقابتی مشارکت کنندگان برپا شده است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه تخصصی در حوزه کشاورزی بهترین فرصت برای ترغیب تولیدکنندگان و بهره برداران در استفاده از تکنولوژی مدرن است و خوشبختانه با استقبال خوب کشاورزان می توان امیدوار بود روند توسعه کشاورزی مدرن روز به روز بیشتر شود.

ابراهیمی پاک تصریح کرد: اگر تجهیزات مدرن و نوین وارد مزارع و باغات و عرصه کشاورزی شود ضمن کاهش هزینه های تولید به افزایش راندمان تولید کمک می کند و می توان به توسعه پایدار رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی ظرفیت زیادی دارد و اگر تکنولوژی و سیستم های مدرن وارد تولید شود می توان به افزایش اشتغال و بهره وری و راندمان تولید هم دست یافت.

نمایشگاه دام و طیور و صنایع وابسته از ۲۲ تا ۲۵ دی ماه به مدت چهار روز در نمایشگاه دائمی بین المللی قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره) جنب صدا وسیما دایر است و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از آن دیدن کنند.