یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶
خانه / اخبار / نوسان قیمت محصولات کشاورزی امنیت غذایی را به مخاطره می اندازد

نوسان قیمت محصولات کشاورزی امنیت غذایی را به مخاطره می اندازد

عضو هیئت رئیسه فراکسیون صنایع غذایی مجلس با تاکید بر ایجاد سازوکارهای لازم برای کاهش ریسک تولید، گفت: نوسانات و افزایش قیمت محصولات کشاورزی با کاهش قدرت خرید مردم و همچنین توان تولیدکنندگان برای تولید، امنیت غذایی جامعه را تهدید می کند.

به گزارش روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران و به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، غلامرضا نوری  قزلجه در آستانه روز جهانی غذا با یادآوری نقش و جایگاه با اهمیت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی مردم، گفت: سه اصل از قانون اساسی  به نوعی بر امینت غذایی و لزوم رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات غذایی و اساسی کشور تاکید دارد که باید این قوانین مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حالی که در قانون بر حمایت از تولید و دست یابی به خوداتکایی در تولید محصولات استراتژیک تاکید شده است گاها مسئولان واردات را بر تولید ترجیح می دهند که چنین رویکردهایی باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، تصریح کرد: مزیت های نسبی که در این گونه مبادلات اقتصادی وجود دارد و همچنین کمبود و مصرف قابل توجه آب در بخش کشاورزی در افزایش تمایل برای واردات برخی محصولات بی تاثیر نبوده و ما منکر آن نمی شویم.

وی تاکید کرد: اساس قضیه این است که باید در تولید محصولات استراتژیک که توان و پتانسیل لازم برای تولید آنها در کشور وجود دارد تلاش کنیم  تا به خوداتکایی در تولید دست یابیم.

نوری با اشاره به لزوم ارتقای تراز و جایگاه  کشور در بخش کشاورزی ، ادامه داد: امنیت غذایی از لحاظ  توانمندی مردم در تامین و تهیه مواد غذایی و همچنین تولید و تداوم دسترسی به این مواد به حوزه کشاورزی برمی گردد و در مورد اهمیت این موضوع هر چقدر بگوییم بازهم کم است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون صنایع غذایی مجلس تصریح کرد: از آنجایی که همه مردم با موضوع تامین امنیت غذایی و تغذیه سروکار دارند اهمیت و جایگاه  آن برای همگان ملموس و قابل درک است بنابراین مسئولان حوزه کشاورزی باید با رفع موانع تولید و حمایت از کشاورزان به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص تاثیر نوسانات و افزایش قیمت محصولات کشاورزی بر تامین یا بر هم زدن امنیت غذایی مردم، توضیح داد: قیمت محصولات کشاورزی از دوجنبه به امنیت غذایی آسیب می زند.

وی افزود: درگام اول، نحوه قیمت گذاری بر تداوم تولید و در دسترس بودن محصولات که به تولید کنندگان برمی گردد موثر خواهد بود چرا که  نوسانات و ریسک بالا و هزینه های  تولید انگیزه تولیدکنندگان برای انجام کارهای تولیدی را از بین می برد و از این طریق به امنیت غذایی  لطمه می زند.

نوری گفت: گام بعدی در مورد نوسانات و افزایش قیمتها،  بحث کاهش قدرت خرید مردم و توان دسترسی آنها به مواد غذایی است بنابراین باید سازوکارهای لازم  برای کاهش ریسک محصولات کشاورزی و همچنین افزایش فاصله قیمت در مزارع و واحدهای تولیدی و قیمت های فروشگاهی در این مسیر ایجاد و در این راستا قدم های اساسی برداشته شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه در کشور ما نوسانات قیمت محصولات کشاورزی بسیار ملموس است، تصریح کرد: برخی محصولات  هستند که به  سه برابر قیمتی که از تولید کننده خریداری شده  در فروشگاه ها عرضه می شود و به دست مصرف کننده می رسد.

 وی با تاکید بر اینکه نوسانات و افزایش غیرمنطقی قیمت ها نه به سود تولید کننده و نه مصرف کننده است، گفت: تنها کسانی که از نوسانات قیمتها سود می برند واسطه ها هستند بنابراین باید مسئولان در جهت کاهش فاصله قیمت ها و تنظیم بازار محصولات کشاورزی قدم بردارند که  تعاونی ها در این زمینه می توانند نقش موثری داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به نقشی که  تشکل های تولید  می توانند در راستای کاهش ریسک و بهبود تولید و جلوگیری از نوسان قیمت ها داشته باشند  باید راه اندازی این تشکلها  در دستور کار مسئولان حوزه کشاورزی قرار گیرد.

منبع: کانون انجمن های صنایع غذایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =