پنج شنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۸
خانه / اخبار / همايش كشوري معاونين غذا و دارو آغاز شد
همايش كشوري معاونين غذا و دارو آغاز شد

همايش كشوري معاونين غذا و دارو آغاز شد

همايش معاونين غذا و داروي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور از صبح امروز به ميزباني همدان آغاز به كار كرد.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از خبرگزاري موج، مهندس عباس مهدیزاده، مدیر کل برنامه ریزی، پایش و امور استان های سازمان غذا و دارو، گفت: محور همایش امسال بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است که در این راستا اجرای سامانه های سازمان غذا و و دارو در حوزه غذا، دارو، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه و… است که امسال اجرایی خواهد شد.
وي اظهار داشت: در این همایش همچنین اجرای سامانه های پورتال به صورت پنل آموزش داده خواهد شد.

مدیر کل برنامه ریزی، پایش و امور استان های سازمان غذا و دارو ادامه داد: یکی از اهداف اجرای این سامانه ها، کمک به تولیدات داخلی است و اخذ مجوزهای لازم را تسهیل می کند و سرمایه گذاران می توانند از این فرصت استفاده نمایند.

مهدیزاده اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف اجرای این سامانه ها، کاهش مراجعه حضوری به سازمان و معاونت ها خواهد بود و می توانند از طریق سامانه ها اقدامات مربوطه را برای اخذ مجوز ها انجام دهند.

وی افزود: در این همایش از تجربه معاونت های غذا و دارو در حوزه های مختلف به عنوان پایلوت استفاده خواهد شد.

مدیر کل برنامه ریزی، پایش و امور استان های سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: اجرای برنامه های عملیاتی که به معاونت ها ابلاغ شده نیز هر سه ماه رصد خواهد شد و گزارش آن نیز به اداره کل پایش گزارش داده می شود.

وی بیان داشت: گزارش رتبه بندی معاونت های غذا و دارو در سال گذشته از طریق سامانه خودارزیابی نیز از دیگر برنامه های این همایش است و معاونت هایی که در سطوح ۱ تا ۳ قرار گرفته اند از طرف ریاست سازمان غذا و دارو مورد تقدیر قرار می گیرند.

مهدیزاده گفت: ارزیابی معاونت ها باعث بهبود فرآیند کاری در حوزه غذا و دارو و خدمات رسانی بهتر در حوزه سلامت به مردم عزیز کشورمان خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =