سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار / کارخانجات آرد همدان میزان سبوس گیری را کاهش دهند/ سهمیه بندی کارخانجات آرد همدان براساس درجه بندی

کارخانجات آرد همدان میزان سبوس گیری را کاهش دهند/ سهمیه بندی کارخانجات آرد همدان براساس درجه بندی

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان بر سهمیه‌بندی کارخانجات آرد همدان براساس درجه‌بندی تاکید کرد و گفت: کارخانجات آرد همدان میزان سبوس‌گیری را کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، ایرج خدادادی ظهر امروز در کارگروه ارتقا کیفیت گندم، آرد و نان استان همدان اظهار داشت: نانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد از نظر کیفی توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوان به نتایج مناسبی دست پیدا کرد.

وی افزود: تا سال 93 تعداد سیلوهای استان همدان هفت مورد بود که به تازگی سیلوهایی در دو شهرستان ملایر و کبودراهنگ در حال راه‌اندازی است که امیدواریم وضعیت آنها بهتر از سیلوهای قدیمی باشد.

خدادادی با بیان اینکه با اشاره به اینکه بازدیدهایی از سیلوهای استان همدان انجام شده و نمونه‌برداری‌های لازم در این زمینه انجام شده است گفت: سال 93 یکی از مشکلات در خصوص سیلوها این بود که فاقد پروانه‌های بهداشتی و مسئول فنی بودند که با همکاری صورت گرفته وضعیت بهداشتی سیلوها بهبود پیدا کرد.

وی تصریح کرد: از سال 93 تعداد هفت سیلو فاقد پروانه بهره‌برداری بهداشتی و هشت مورد فاقد مسئول فنی واجد شرایط بودند که در حال حاضر با اقدامات انجام شده تعداد آنها به سه واحد رسیده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به نمونه‌برداری‌های انجام شده در زمینه سبوس‌گیری آرد بیان کرد: براساس ضوابط میزان سبوس‌گیری آرد برای مصارف نان‌های مختلف با هم متفاوت بوده و میزان سبوس‌گیری برای نان لواش 12 درصد، سنگک 10 درصد و بربری 18 درصد قید شده است.

وی عنوان کرد: براساس نمونه‌برداری انجام شده در سال گذشته از کارخانجات آرد، 45.5 درصد از نمونه‌ها با میزان استاندارد در زمینه سبوس‌گیری مطابقت نداشتند که این رقم در مدت مشابه سال 93، 35 درصد بوده است.

خدادادی با اشاره به اینکه 28 درصد نمونه‌های سبوس‌گیری در نان لواش با استانداردها مطابقت نداشته است، گفت: میزان عدم مطابقت میزان سبوس‌گیری در آرد نان سنگک سال 93، 72 درصد بوده که در سال گذشته به 80 درصد رسیده است.

وی با اعلام اینکه براساس نمونه‌برداریهای انجام شده میزان سبوس‌گیری در آرد افزایش یافته است، گفت: در تمام نمونه آردها میزان سبوس‌گیری به جای کاهش، افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه باید غنی‌سازی آرد جدی‌تر گرفته شود تصریح کرد: 18.7 درصد نمونه‌ها در سال 93 عدم مطابقت داشته که در سال گذشته به 16.7 درصد کاهش یافته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه سال گذشته 639 مورد نمونه برداری برای بررسی کیفیت نان از نانوایی‌ها گرفته شده است، بیان کرد: از این تعداد پنج مورد حاوی نمک بیش از حد مجاز و 68 مورد حاوی جوش شیرین بودند که این رقم در سال 93 از 410 نمونه به ترتیب معادل 58 مورد نمک بیش از حد مجاز و 64 مورد جوش شیرین بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 139 مورد از نانوایی‌ها نمونه‌برداری برای بررسی کیفیت نان انجام شده است، عنوان کرد: از این تعداد سه مورد حاوی نمک بیش از حد مجاز و 29 مورد حاوی جوش شیرین بوده است.

خدادادی با بیان اینکه صدور پروانه بهداشتی بهره‌برداری و مسئول فنی برای سیلوهای ذخیره‌سازی گندم و پیگیری اخذ توسط واحدهای باقیمانده یکی از اقدامات انجام شده برای بهبود نگهداشت گندم بوده است، گفت: براساس نمونه‌برداری انجام شده وضعیت کیفیت آرد و نان استان همدان بهبود یافته است.

وی بااشاره به اینکه اجرای برنامه درجه‌بندی کارخانجات آرد استان همدان متوقف شده است، اظهار داشت: انتظار می‌رود تا درجه‌بندی کارخانجات انجام شده تا براساس این درجه‌بندی سهمیه کارخانجات آرد نیز مشخص و از ایجاد رقابت منفی برای تولید آرد سفید جلوگیری شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 15 =