چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / کاهش فشار خون با مصرف روزانه آب چغندر
کاهش فشار خون با مصرف روزانه آب چغندر

کاهش فشار خون با مصرف روزانه آب چغندر

به گزارش واحد بین الملل فود کلینیک؛ بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا با نام Hypertension، مصرف روزانه یک فنجان آب چغندر می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند.
افراد با فشار خون بالا که 8 اُنس از آب چغندر را مصرف نموده بودند، یک کاهش 10 میلی متر جیوه ای را در فشار خون خود تجربه کردند. با این حال محققین عنوان نموده اند که درباره اثرات سلامت بخش آب چغندر همراه با رژیم غذایی هنوز اطلاعات کامل و دقیقی در دسترس نمی باشد.
دکتر آمریتا آهلووالیا استاد دانشکده پزشکی لندن با تخصص فارماکولوژی عروقی، رئیس این گروه تحقیقاتی عنوان نمود که ما امیدوار هستیم که مصرف سبزیجات با محتوای نیترات تغذیه ای بالا مانند سبزیجات سبز برگ و چغندر افزایش یابد تا بدین وسیله مردم به بهبود و سلامت قلب و عروق خود کمک کنند.
آب چغندر دارای حدود 2/0 گرم از نیترات تغذیه ای است که این میزان را می توان در ظرف بزرگی از کاهو و یا دو چغندر قند یافت. در بدن، نیترات به نیتریت و سپس در خون به نیتریک اکسید تبدیل می شود. نیتریک اکسید یک گاز می باشد که عروق خونی را بزرگ تر نموده و به جریان یافتن خون کمک می کند.
در این مطالعه 8 زن و 7 مرد شرکت داشتند که دارای فشار خون دیاستولیک 140 تا 159 میلی متر جیوه بودند و هیچ گونه مشکل پزشکی دیگر نداشته و از داروهای فشار خون هم استفاده نمی کردند. سپس شرکت کنندگان 250 میلی لیتر آب چغندر و یا آب حاوی مقدار کمی از نیترات را مصرف نموده و بعد از 24 ساعت فشار خون آن ها پایش گردید.
نتایج این مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که از آب چغندر قند استفاده می کردند در مقایسه با گروه کنترل دارای فشار خون دیاستولیک و سیستولیک کمتری بودند.
با توجه به این که 77 میلیون فرد بالغ در آمریکا دارای فشار خون بالا هستند به نظر می رسد مصرف سبزی های غنی از نیترات می تواند یک راه در دسترس و ارزان برای درمان و مدیریت فشار خون باشد. دپارتمان کشاورزی آمریکا توصیه می کند که نصف بشقاب خود را با میوه و سبزیجات پر نموده و انجمن قلب آمریکا نیز توصیه می کند که در هر روز هشت سروینگ یا بیشتر میوه و سبزی مصرف کنید.
https://www.sciencedaily.com

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =