چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
خانه / آمار و اطلاعات / گوجه کیلویی ۴۵۰۰ تومان شد/رشد ۱۰۰درصدی قیمت در یک هفته
گوجه کیلویی ۴۵۰۰ تومان شد/رشد ۱۰۰درصدی قیمت در یک هفته

گوجه کیلویی ۴۵۰۰ تومان شد/رشد ۱۰۰درصدی قیمت در یک هفته

قیمت گوجه فرنگی درسطح خرده فروشی تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت اما رئیس اتحادیه فرشندگان میوه و تره بار در این باره معتقد است که این گرانی مقطعی بوده و قیمت این محصول به زودی با آمدن محصولات سایر مناطق کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی در سطح بازار مصرف تا 4 هزار و 500 تومان افزایش یافته و درمقایسه با هفته گذشته افزایش بیش از 2 برابری داشته است.

بنابراین گزارش اولین دلیلی که برای گرانی این محصول به ذهن می‌رسد، صدمه دیدن صیفی جات زارعان درسیل روز‌های اخیر و در نتیجه کم شدن عرضه این محصول به بازار است اما حسین مهاجران در این ارتباط به تسنیم گفت: درباره آسیب دیدن صیفی جات کشاورزان اهواز و اندیمشک گزارشی به دست ما نرسیده است.

وی افزود:در یک هفته گذشته قیمت گوجه فرنگی بالا رفته و در عوض آن قیمت خیار کاهش داشته است و دلیل این افزایش قیمت‌گوجه فرنگی پایان یافتن تولید یک منطقه و کاهش عرضه این محصول به بازار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران ادامه داد: این افزایش قیمت موقت بوده و قیمت گوجه فرنگی به زودی با آمدن محصول مناطق جدید کاهش می‌یابد.

بنا بر این گزارش، هرکیلوگرم گوجه‌فرنگی تا هفته گذشته در خرده فروشی هزار و 200 تا هزار و 500 تومان به فروش می‌رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =