سه شنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۸
خانه / آمار و اطلاعات / یارانه های کشاورزی اتحادیه اروپا، سالیانه 50 میلیارد دلار

یارانه های کشاورزی اتحادیه اروپا، سالیانه 50 میلیارد دلار

یارانه های کشاورزی همچنان بزرگترین بخش بودجه پیشنهادی اداره اروپا برای سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. مذاکرات در مورد تجدید نظر در سیاستهای مشترک کشاورزی به نقطه حساسی رسیده است. علیرغم کاهش بودجه این بخش، سالیانه پنجاه میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری خواهد شد، یعنی چیزی بیش از یک سوم کل بودجه سالانه اتحادیه اروپا.

داچیان چیولوش کمیسر اروپایی کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه، از سوی کشاورزان، گروههای طرفدار محیط زیست و همچنین مصرف کنندگان از یکسو و دولتهای اروپایی و پارلمان اروپا از سوی دیگر، بشدت تحت فشار قرار گرفته است.

مالیات دهندگان خشمگین، نظیر طرفداران “ فارم سوبسیدی “ مایل به پرداخت مرحله ای هستند. کشاورزان و مصرف کنندگان از بیش از بیست کشور اروپایی در بروکسل با برگزاری تجمعی موسوم به «راهپیمایی غذای خوب» به پیشنهادهای مربوط به سیاست مشترک کشاورزی اروپا اعتراض کردند. سر و صداهایی در کشورهای در حال توسعه در اعتراض به یارانه های اروپا و آمریکا که در حال نابود کردن کشاورزی داخلی آنهاست بلند شده است. اما بین این تضاد منافع چگونه می توان مصالحه به وجود آورد؟

آیا سیاست مشترک کشاورزی هنوز باید سهم بیشتری را در بودجه جدید اتحادیه اروپا به خود اختصاص دهد؟ آیا نیازمند اصلاحات بیشتری است یا این بودجه برای ایمنی غذایی اروپا لازم است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =