دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه / آمار و اطلاعات / ۸۰۲ میلیون دلار محصول کشاورزی صادر شد
۸۰۲ میلیون دلار محصول کشاورزی صادر شد

۸۰۲ میلیون دلار محصول کشاورزی صادر شد

 ۸۰۲ میلیون دلار محصولات بخش کشاورزی در دو ماهه اول امسال صادر شد که این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۲.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش فودکلینیک و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، 955 هزارتن محصولات بخش کشاورزی به ارزش 802 میلیون دلار طی دو ماهه نخست سال جاری صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 22.5 درصد و از نظر ارزش 4.59 درصد افزایش نشان می دهد.

براساس این گزارش، سال گذشته 780 هزارتن محصولات بخش کشاورزی به ارزش 767 میلیون دلار صادر شده بود.سهم صادرات محصولات کشاورزی طی این دو ماه، معادل سهم 6.2 درصد از کل وزن و 13.91 درصد از کل ارزش صادرات کالاهای غیرنفتی می باشد.

در این مدت،بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی از نظر ارزشی مربوط به بخش باغبانی با سهم 43.13 درصد، دام و طیور با سهم 26.5 درصد و زراعی با سهم 25.69 درصد بوده است.

بر پایه این گزارش، بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی از لحاظ وزنی مربوط به بخش زراعی با سهم 60.4 درصد،باغبانی با سهم 24.23 درصد و دام و طیور با سهم 13.93 درصد می باشد.

برخی اقلام عمده صادراتی بخش کشاورزی از نظر وزنی در اردیبهشت ماه امسال شامل سیب تازه، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، سیب زمینی تازه یا سرد کرده، پیاز و موسیر،ماست، رب گوجه فرنگی، دوغ و شیر و خامه بسته بندی شده کفیر، انواع کلم قرمز و سفید و قمری و خرما بوده است.

تراز تجارت خارجی بخش کشاورزی از ابتدای فروردین تا انتهای اردیبهشت ماه امسال منفی 479 میلیون و 310 هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال 94 به میزان 40 میلیون و 360 هزار دلار بهبود یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =