پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / اثرات تغییر آب و هوا بر کشاورزی
کشاورزی
Barley in a Field ca. 2001 Quebec, Canada

اثرات تغییر آب و هوا بر کشاورزی

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک؛ اگرچه محققین دریافتند که افزایش دمای جهانی اثرات مضر زیادی بر تولیدات محصولات کشاورزی در سرتاسر دنیا خواهد گذاشت اما این تحقیقات به این مسئله نپرداختند که کشاورزان چگونه باید به این تغییرات آب و هوایی واکنش نشان دهند.

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Nature Climate Change توسط محققین دانشگاه های Brown و Tufts، که روی یک منطقه در برزیل به نان ماتو گروسو متمرکز شده بود، مشخص گردید در صورتی که الگوی آب و هوایی از سال 2002 تا 2008 در آینده نیز حفظ شود، افزایش میانیگین یک درجه سلسیوس دمای هوا منجر به کاهش 9 تا 13 درصدی تولید سویا و ذرت خواهد شد و علاوه بر این، واکنش کشاورزان به این تغییرات نیز بر تولید محصول تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال ممکن است کشاورزان به دلیل سود دهی کمتر سطح زیر کشت خود را کاهش دهند و یا انتخاب کنند که کشت دوم (که در منطقه ماتو گروسو برزیل بسیار مرسوم است) را انجام ندهند.

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک؛ در کل نتایج تحقیقات این محققین نشان داد که افزایش یک درجه سلسیوس در دما باعث کاهش میزان محصول کل و هم کاهش کشت دوم می شود که منجر به کاهش 70 درصدی تولید خواهد شد که 30 درصد از آن مربوط به راندمان تولید محصول است. این مطالعه عنوان می دارد که در تحقیقات معمول، اثرات تغییرات آب و هوایی بر تولید محصولات کشاورزی نادیده گرفته شده و به مطالعات گسترده تری در این زمینه نیاز است تا بتوان واکنش مناسبی را برای این افزایش جهانی دما اتخاذ نمود.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =