دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / اثر فیبرهای رژیمی بر سرطان پروستات
غذاهای حاوی فیبر

اثر فیبرهای رژیمی بر سرطان پروستات

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و به نقل از نشریه آمریکایی Clinical Nutrition؛ امروزه محققان ثابت کرده اند که رژیم غذایی افراد، نقش مهمی در پیشگیری، بروز و درمان انواع سرطان ایفا می کند. سرطان پروستات شایع ترین سرطان در بین مردان است.

سالانه حدود 29000 آمریکایی به این دلیل جان خود را از دست می دهند. مصرف میوه ها و سبزیجات نقش مفیدی در پیشگیری از سرطان دارند.، زیرا علاوه بر تامین ویتامین ها، املاح و فیبر، وعده های غذایی کم کالری و کم چربی را فراهم می کنند. این احتمال وجود دارد که مصرف کالری و چربی بیش از حد، خطر سرطان پروستات را افزایش دهد و رشد سلول های سرطانی پروستات را تحریک کند. فیبرهای رژیمی باعث تغییر چرخه آنتروپاتیک تستوسترون می شود که در نهایت خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. با توجه به تحقیقات انجام شده، مصرف رژیم غذایی حاوی مقادیر فیبر بالا به میزان زیادی می تواند از ابتلا به سرطان های وابسته به هورمون، مثل سرطان پروستات و سرطان سینه جلوگیری کند. با غربالگری آنتی ژن خاص پروستات، سرطان های پروستات در مراحل رشد قابل تشخیص است اما نمی توان گفت که این روش تشخیص از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند.

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و به نقل از نشریه آمریکایی Clinical Nutrition؛  یک استراتژی بهتر، فعالیت هایی است که بتوان با آن خطر افزایش سرطان پروستات را کاهش داد. افزایش مصرف رژیم های حاوی فیبر توسط جمعیت مردان به عنوان یک ماموریت بزرگ، ممکن است بیشتر موثر باشد، هزینه این گونه روش ها بسیار کمتر از ابداع درمان های جدید، طولانی و مداوم می باشد. با این که مطالعات ارتباط مستقیم افزایش مصرف فیبر و کاهش خطر ابتلا به سرطان را نشان می دهد، با این حال به عنوان یک روش قطعی پیشگیری، قابل ذکر نیست و هنوز نیاز به مطالعه و بررسی فراوان دارد.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =