چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / اختصاص 4.7 میلیون دلار از سوی USDA برای توسعه و آموزش ایمنی غذایی
USDA

اختصاص 4.7 میلیون دلار از سوی USDA برای توسعه و آموزش ایمنی غذایی

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از ift؛ دپارتمان کشاورزی آمریکا (USDA) عنوان نموده که 4.7 میلیون دلار کمک را به صورت گرنت در اختیار پروژه هایی با محوریت آموزش، توسعه و کمک های تکنیکی در زمینه ایمنی مواد غذایی در مزارع کوچک و متوسط، کشاورزان تازه کار، کشاورزان محروم، عمده فروشی های کوچک توزیع کننده میوه و سبزی تازه، واحدهای کوچک فرآوری مواد غذایی، مراکز پخش مواد غذایی و …، قرار می دهد.

این گرنت در قالب برنامه توسعه ایمنی مواد غذایی و توسط انستیتو ملی غذا و کشاورزی (NIFA) دپارتمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا پوشش داده شده است تا راهنماهای تازه تصویب شده در زمینه ایمنی مواد غذایی توسط سازمان غذا و دارو در قالب پروژه مدرن سازی ایمنی مواد غذایی (FSMA) در دسترس همه افراد و کمپانی های مرتبط با غذا قرار گیرد.

وزیر کشاورزی آمریکا آقای تام ویلساک عنوان داشتند که با افزایش تقاضا برای تولید محلی غذاها، فرصت های اقتصادی خوبی برای مزارع کوچک و تازه کار ایجاد شده است. بنابراین ما می خواهیم مطمئن شویم که همه کشاورزان و تجار به همه ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت، دسترسی کامل داشته باشند. ایشان بیان نمودند که اختصاص این کمک هزینه، می تواند به امر آموزش موثر همه تولیدکنندگان و واحدهای فرآوری محلی کمک نموده و به این ترتیب برای کل زنجیره غذا، تولید کنندگان و مصرف کنندگان مفید و سودمند واقع خواهد شد.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =