دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / تولید مرغ ارگانیک، راهکاری نوین در تهیه غذهای فراسودمند
تولید مرغ ارگانیک، راهکاری نوین در تهیه غذهای فراسودمند

تولید مرغ ارگانیک، راهکاری نوین در تهیه غذهای فراسودمند

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک؛ بهبود کیفیت فرآورده های دامی در تولید غذای سالم یکی از اهداف استراتژیک در راستای تامین امنیت غذایی می باشد و با توجه به جایگاه ویژه گوشت مرغ در زنجیره غذایی کشور، لزوم توجه به سلامت این ماده غذایی یکی از اولویت های بهداشتی و تغذیه ای است.

در این راستا مصرف آنتی بیوتیک ها در کشور که برای کنترل عوامل بیماری زا در طیور می باشد می بایست مورد بازنگری جدی قرار گیرد چرا که حتی در صورت رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی مصرف، باقیمانده آنتی بیوتیک ها در محصولات طیور برای مصرف کنندگان آن خطرناک و بیماری زا است. با توجه به این که عمده ابتلا به بیماری ها درطیور گوشتی از سنین 25 تا 30 روزگی تا زمان کشتار می باشد، لذا استفاده از آنتی بیوتیک در این دوره و عدم رعایت زمان منع مصرف باعث باقیماندن ترکیبات شیمیایی آنتی بیوتیک در گوشت این طیور و مصرف آن توسط مصرف کنندگان می شود. آن چه مسلم است مصرف طولانی مدت گوشت این مرغ ها سبب بروز پاره ای اختلالات در انسان، از جمله افزایش مقاومت بدن در مقابل آنتی بیوتیک و مشکل شدن درمان عفونت ها می گردد. بنابراین استفاده از مدیریت هوشمند و تکنولوژی های روز دنیا از جمله تولید مرغ ارگانیک یا بدون مصرف آنتی بیوتیک می تواند کمک موثری در پیشگیری از بروز بیماری هم در طیور و هم در انسان گردد. در ادامه راهکارهای مورد استفاده در تولید مرغ ارگانیک و راهکارهای کنترل این اقدامات مورد توجه قرار گرفته است:

جهت تولید گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک لازم است ساختار مرغداری به گونه ای طراحی شود که ضمن رعایت امنیت زیستی (بیوسکیوریتی)، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود اجرام بیماری زا و یا ناقل ها و حامل های آن اندیشیده و جهت جلوگیری از ورود جوندگان و حیوانات موذی، اقدامات موثر و مستمر صورت گیرد.

واحد پرورش باید دارای امکانات لازم جهت حذف بهداشتی لاشه های تلفاتی و بیمار و با موقعیت مناسب نسبت به سالن های پرورش باشد.

مدیریت واحد می بایست ملزم به اجرای کلیه ضوابط و دستور العمل های سازمان دامپزشکی و اجرای مفاد آن باشد.

مدت زمان پرورش بین 35 تا حداکثر 45 روز بوده و بالاتر از این سن تحت پوشش طرح تولید مرغ ارگانیک قرار نمی گیرد.

پرورش در واحد باید به گونه ای انجام پذیرد که گله در زمان عرضه به بازار از یکنواختی مناسبی برخوردار باشد.

همچنین در طول دوره پرورش نباید از هیچ نوع آنتی بیوتیکی چه به صوت تزریقی، آشامیدنی و یا در دان مصرفی مرغ، استفاده گردد.

منبع:

The First Conference on Optimization of Production, Distribution and Consumption in the Food Industry

واحد بین‌الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =