دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / خواص سلامت بخش گزنه
گزنه

خواص سلامت بخش گزنه

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی The Application of Chemistry in Environment ؛ گیاهان دارویی از دوران باستان نه تنها به عنوان دارو و عوامل طعم هنده بلکه به عنوان نگهدارنده به مواد غذایی اضافه می شدند. این مواد به دلیل استفاده تاریخی و طولانی مدت بدون گزارش اثرات مضر در آن ها و همچنین به دلیل مطالعات اختصاصی سم شناسی بر روی آن ها مطمئن و سالم شناخته می شوند. عصاره های غذایی به طور وسیعی در صنایع غذایی، داروسازی و صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شوند. ادویه ها و گیاهان دارویی دو نقش عمده در مواد غذایی ایفا می کنند: یکی ایجاد طعم و مزه و نقش دیگری در نگهداری مواد غذایی با به تاخیر انداختن فساد با توجه به دارا بودن ویژگی های ضد میکروبی و ضد اکسیداسیونی.

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک؛ گزنه (Urtica dioca) از خانواده Urticadea گیاهی پایا، دو پایه، علفی سبز، ایستاده، دارای کرک های گزنده که ارتفاع آن به 50 تا 120 سانتی متر می رسد. منشا این گیاه اروپا و آسیا گزارش شده است. زمان ظهور گل ها به شرایط اقلیمی محل رویش گیاه بستگی داشته و معمولا از اردیبهشت تا شهریور ماه روی گیاه پدیدار می شود.

برگ ها و همپنین پیکر رویشی گیاه دارویی گزنه حاوی کلروفیل، کاروتنوئید، ویتامین های ب، ث، ترکیب های تری ترپن، استرول، گلوکوپنین، فلاونوئید ها و همچنین مواد معدنی مختلف می باشد. هم چنین کرک های آن حاوی اسید فرمیک است. گیاه گزنه در درمان استوآرتریت، آرتریت روماتویید، سنگ کلیه، آسم و ریشه این گیاه در درمان روماتیسم و کاهش واکنش آلرژی فصلی و برگ های آن در درمان فشار خون، نارسایی قلبی و اختلالات کلیه موثر است. در طب های سنتی نیز این گیاه به عنوان داروی کمکی در درمان دیابت معرفی شده است.

واحد بین‌الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =