جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / رسیدن جمعیت چاق جهان به 641 میلیون نفر
لاغری
چاقی

رسیدن جمعیت چاق جهان به 641 میلیون نفر

بر اساس گزارش فودکلینیک و به نقل از مطالعه چاپ شده در مجله The Lancet که توسط بیش از 700 محقق در نقاط مختلف دنیا توسط سازمان بهداشت جهانی در 186 کشور بر روی قد و وزن افراد صورت گرفت، آنالیزهای محققین در ارتباط با شاخص توده بدن (BMI) نشان داد که 640 میلیون نفر در در دنیا از چاقی رنج می برند.

همچنین آن ها دریافتند که تعداد افراد مبتلا به اضافه وزن در دنیا بیشتر از افرادی است که وزن آن ها از میزان مناسب، کمتر است. BMI بیشتر از 25 نشانگر اضافه وزن، بیشتر از 30 نشانه چاقی و بیشتر از 40 نیز نشانگر چاقی مفرط می باشد.

علاوه بر این این محققین اشاره نمودند که در بسیاری از کشورهای فقیر، افراد از کمبود وزن رنج می برند و مسئله اضافه وزن در کشورهای پیشرفته تر نباید بر این مشکل، سایه بیافکند. در آسیای جنوبی برای مثال، یک چهارم جمعیت دارای کمبود وزن هستند. در مرکز و شرق آفریقا نیز نزدیک به 12 درصد زنان و 15 درصد مردان دارای مشکل کمبود وزن می باشند.

این محققین دریافتند که متوسط BMI وابسته به سن در مردان در چهل سال اخیر از 21.7 به 24.2 افزایش یافته، در زنان نیز از 22.1 به 24.4 رسیده است. آن ها پیش بینی نمودند که با تداوم این نگرش جهانی، 18 درصد مردان و 21 درصد زنان در سال 2025 دارای مشکل چاقی خواهند بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 9 =