پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / روغن تک یاخته: اهمیت و چالش ها
Single cell oil

روغن تک یاخته: اهمیت و چالش ها

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و به نقل از نشریه American Oil Chemists’ Society؛ گسترش منابع جدید روغن با تکیه بر علم بیوتکنولوژی و رشد و سنتز میکروارگانیسم های مفید که دارای مزیت هایی نسبت به روش متداول تولید روغن است، امروزه اهمیت زیادی دارد. مفهوم روغن تک یاخته (Single cell oil) که توسط گونه های میکروبی روغنی تولید می شود، از دهه 1980 میلادی به عنوان مکمل چربی ها و روغن ها مورد توجه قرار گرفت.

اکثر این لیپیدهای تولیدی که در خود میکروارگانیسم تجمع می یابند، شامل تری آسیل گلیسرول های بلند زنجیر است که با انواعی از روغن های گیاهی قابل مقایسه هستند. بعضی از انواع روغن تک یاخته به ویژه انواعی که دارای اسیدهای چرب چند غیر اشباعی هستند، امروزه به دلیل اهمیت زیادی که در تغذیه و رژیم غذایی دارند، در سطح تجاری تولید می شوند.

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و به نقل از نشریه American Oil Chemists’ Society؛ گونه های میکروبی روغنی، تعداد کمی از میکروارگانیسم یوکاریوت را شامل می شود که بتوانند بیش از 20 درصد وزن زیست توده خود را به تولید و تجمع تری آسیل گلیسرول به عنوان لیپیدهای ذخیره ای سلول اختصاص دهند. البته این میزان گاهی اوقات در بعضی گونه ها تا 70 درصد نیز می رسد. به عنوان مثال از میان حدود 600 گونه از مخمرها، کمتر از 30 گونه تا به حال به عنوان گونه های روغنی شناخته شده اند.

به گزارش واحد بین الملل فودکلینیک و به نقل از نشریه American Oil Chemists’ Society؛ در سال 1982 افزایش قیمت کره کاکائو، محققین را بر آن داشت که به دنبال یافتن منبع جدیدي براي تولید کره کاکائو باشند، مخمرهایی با ترکیب اسیدهاي چرب مشابه با کره کاکائو مورد توجه قرار گرفتند. نخستین فرآیند میکروبی در مقیاس تجاري در انگلستان با استفاده از کپک Mucor circinelliodes براي تولید روغن تک یاخته حاوي گامالینولنیک اسید با نام تجارتی جاوانیکوس انجام گرفت، با توجه به استفاده از این کپک در نوعی غذاي تخمیري سنتی خاور دور به نام تمپه و تاپه مصرف آن براي انسان تایید شد. البته بررسی هایی نیز برروي حیوانات انجام شد. اگر چه تولید این روغن به مدت طولانی ادامه نیافت، اما امکان بهره برداري از منابع میکروبی براي تولید روغن را تایید کرد. با افزایش آگاهی از اثرات سلامتی بخش اسیدهاي چرب چند غیر اشباع به ویژه در نوزادان و در سالمندان تغییر نگرش کلی نسبت به روغن تک یاخته ایجاد شد و بهره برداري تجاري از آن ها براي مصرف انسان آغاز شد. این روغن ها به علت داشتن خواص ویژه (اسیدهاي چرب چند غیر اشباع) داراي پتانسیل صنعتی هستند و از نظر تجاري کاربرد هاي مختلف دارند به عنوان مثال در ترکیبات غذایی دارویی، دارویی، خوراك آبزیان، فرمولاسیون هاي غذاي کودك، تولید سوخت هاي زیستی و… کاربرد دارند.

روغن تک یاخته را می توان توسط روش هاي متداول، استخراج نمود، همان روشی که براي استخراج روغن از دانه هاي روغنی استفاده می گردد و نیازي به تولید واحدهاي گران قیمت نمی باشد، همچنین حاوي اسیدهاي چربی هستند که به راحتی به وسیله کشاورزي قابل تولید نیستند و ماهیتا گران قیمت بوده و از ارزش تغذیه اي بالایی برخوردار هستند، بنابراین بازار بزرگی براي اطمینان از فروش آن ها وجود دارد.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =