یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / سه برابر شدن چاقی در کودکان برزیلی
سه برابر شدن چاقی در کودکان برزیلی

سه برابر شدن چاقی در کودکان برزیلی

به گزارش واحد بین الملل فود کلینیک؛ بر اساس یک تحقیق ارائه شده در کنگره قلب و عروق برزیل، در طی 30 سال گذشته، چاقی در کودکان مدرسه ای برزیل 3 برابر شده است. این مطالعه بر روی 5000 کودک در ریودوژانیرو انجام شد و مشخص گردید که میزان چاقی از 6 درصد در سال 1986 به 18 درصد در سال 2016 رسیده است.
محققین در سال 1986 و 1987، به بررسی چاقی، اضافه وزن و فشار خون در 3897 کودک با سن 10 تا 15 سال که به تحصیل در مدارس شهر ریودوژانیرو بودند، پرداختند. سپس 30 سال بعد همین محققین به مدرسه مشابه برگشتند و فاکتورهای مشابه در 1722 کودک با سن مشابه اندازه گیری نمودند.
این محققین دریافتند که شیوع چاقی و اضافه وزن در طی این 30 سال حدودا 2 برابر شده و از 17 درصد به 32 درصد رسیده است. افزایش بیشتری برای چاقی (6 درصد در مقابل 18 درصد) در مقایسه با اضافه وزن (11 درصد در برابر 14 درصد) بعد از 30 سال مشاهده گردید. بر اساس یافته های این محققین، سبک زندگی ناسالم در کودکان مدرسه ای افزایش پیدا نموده و این کودکان از غذاهای با کالری و قند بسیار بالا استفاده می کنند و فعالیت بدنی کودکان نیز به شدت کاهش یافته است.
شیوع فشار خون بالا نیز در طی این 30 سال در کودکان برزیلی کاهش یافته است (11 درصد در برابر 8 درصد) که این می تواند به دلیل تغییر در روش اندازه گیری فشار خون بوده باشد. نرخ بالای چاقی در کودکان برزیلی می تواند در آینده باعث افزایش ریسک ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و حتی افسردگی گردد.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان
منبع:
http://www.ift.org

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نه =