جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / قانون هایی که باید در غذا خوردن رعایت کنید!
قوانین غذا خوردن

قانون هایی که باید در غذا خوردن رعایت کنید!

اختصاصی فودکلینیک:

به گزارش واحد بین الملل فود کلینیک؛ ما هر روز با انتخاب های غذایی زیادی از مواد غذایی ارگانیک تا غذاهای فرآیند شده مواجه می شویم که انتخاب بین آن ها می تواند گیج کننده باشد.

 

بنابراین در انتخاب مواد غذایی مناسب باید از متخصصین امر مشاوره گرفت. در ادامه به برخی از قوانین غذایی که توسط متخصصین توصیه شده اشاره می شود:

 

  • سبزیجات زیادی مصرف کنید علی الخصوص سبزیجات برگی: رژیم های بر پایه گیاهان دارای فواید زیادی می باشد مانند بهبود فشار خون، کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، کاهش کلسترول و کنترل وزن بهتر.
  • غذاهای حیوانی ای را مصرف کنید که خود آن حیوانات دارای تغذیه مناسب باشند.
  • غذاهای رنگی مصرف کنید: رنگ بسیاری از سبزیجات نشانگر وجود فیتوکمیکال های آنتی اکسیدان در آن ها می باشد که این ترکیبات از شما در برابر بیماری های مزمن محافظت می کند. با این حال هر کدام از این ترکیبات دارای عملکرد و مکانیسیمی متفاوت می باشند بنابراین بهترین راه این است که انواع مختلفی از فیتوکمیکال ها مصرف شود.
  • نان های سفید تر مساوی است با عمر کمتر: سعی کنید از غلات کامل استفاده نموده و مصرف آرد سفید را کاهش دهید.
  • رژیم غذایی تان شبیه فرانسوی ها، ژاپنی ها، ایتالیایی ها و یا یونانی ها باشد: متخصصین عنوان می دارند که غذا خوردن بر اساس قوانین فرهنگ های غذایی سنتی سالم تر از فرهنگ های غذایی مدرن می باشد.
  • مصرف محصولاتی که قندها جز سه ترکیب اصلی سازنده آن ها از نظر مقدار هستند را کاهش دهید.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =