دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / میزان امگا 3 در محصولات لبنی و گوشتی ارگانیک
محصولات گوشتی و لبنی ارگانیک

میزان امگا 3 در محصولات لبنی و گوشتی ارگانیک

 

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک؛ محصولات گوشتی و لبنی ارگانیک بر اساس مطالعات مروری متا-آنالیز دارای مقادیر بالاتر از اسیدهای چرب امگا 3 هستند اما متخصصین دریافته اند که این مقدار به اندازه ای کم می باشد که در واقع تاثیری بر رژیم غذایی ندارد.

محققین یک مقاله مروری متا انالیز را در مجله تغذیه بریتانیا بر اساس مقایسه 170 مقاله در زمینه محتوای تغذیه ای شیر و 67 مقاله در زمینه محصولات گوشتی سنتی و ارگانیک به چاپ رساندند، بر این اساس، آقای Carlo Leifert که یکی از همکاران این مقاله از دانشگاه نیوکاسل بوده عنوان داشته که این مطالعه مروری نشان داده که بدون شک تفاوت هایی از لحاظ ترکیب بین غذاهای معمولی و ارگانیک وجود دارد. و مطالعات انجام گرفته روی محصولات زراعی، گوشت و شیر پیشنهاد می کنند که استفاده از میوه، سبزیجات، گوشت و محصولات لبنی ارگانیک، می تواند باعث بهره گیری از مقادیر بیشتر آنتی اکسیدان های رژیمی و اسیدهای چرب امگا 3 گردد. محققین در این مقاله متا آنالیز عنوان داشتند که در مورد شیر تفاوت معنی داری بین اسیدهای چرب اشباع کل و غلظت اسیدهای چرب تک غیر اشباع در نمونه های معمولی و ارگانیک وجود نداشته است. با این حال، غلظت کل اسیدهای چرب چند غیر اشباع و اسیدهای چرب چند غیر اشباع امگا 3 به طور معنی داری در نمونه های ارگانیک (به ترتیب حدودا 7 و 56 درصد) بیشتر از نمونه های معمولی بوده است. بنابراین نتیجه گیری شد که شیر گاو ارگانیک در مقایسه با شیر معمولی دارای ترکیب اسید چرب مطلوب تری می باشد. با این حال، متا آنالیز نشان داد که شیر ارگانیک دارای ید کمتری می باشد. محققین عنوان داشتند که مصرف روزانه نیم لیتر شیر معمولی، حدود 88 درصد از نیاز 140 میکروگرمی ید که در بریتانیا توصیه شده را بر طرف می کند در حالی که با مصرف همین مقدار از شیر ارگانیک، تنها 53 درصد از این نیاز برآورده می شود. در مورد بسیاری از ترکیبات تغذیه ای مانند مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب تکی، مدارک ارائه شده در متا انالیز از نظر متخصصین بسیار ضعیف بوده اما تفاوت معنی دار در پروفایل اسید چرب وقتی در مورد همه حیونات بررسی گرفت، تشخیص داده شد. غلظت اسیدهای چرب اشباع و اسیدهای چرب تک غیر اشباع در گوشت ارگانیک کمتر یا مشابه گوشت معمولی بوده است. تفاوت بیشتری برای اسیدهای چرب چند غیر اشباع کل و اسیدهای چرب چند غیر اشباع امگا 3 مشاهده گردید که به ترتیب مقادیر آن ها در گوشت ارگانیک، 23 و 74 درصد بیشتر از گوشت معمولی بوده است. در واقع این اعداد و ارقام توسط نویسندگان مقاله مروری متا آنالیز، استخراج گردیده است.

به گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک، استاد تغذیه در دانشگاه ردینگ اقای Ian Givens عنوان داشته که این مطالعه متا انالیز بسیار با ارزش می باشد اما تفاوت بین محصولات معمولی و ارگانیک باید به عنوان یک بخش از تغذیه کلی افراد مورد بررسی قرار گیرد زیرا این تفاوت های نشان داده شده در واقع بسیار کوچک هستند. بیشتر تاکید بر روی مقادیر بیشتر (56 درصد بیشتر) امگا 3 در شیر ارگانیک بوده، اما این افزایش در چربی شیر می باشد نه در خود شیر کامل. اثرات همچنین باید در تغذیه کامل مورد ارزیابی قرار گیرند. به طور میانگین ما روزانه 2/2 گرم اسیدهای چرب امگا 3 مصرف می کنیم و استفاده از شیر ارگانیک به جای نمونه معمولی دریافت امگا 3 را به میزان 33 میلی گرم در روز افزایش می دهد ( فقط یک افزایش 5/1 درصدی در تغذیه کلی ما). از این رو این متخصص و استاد تغذیه عنوان داشته که چنین تفاوت های کمی، هیچ اثرات سلامت بخشی نخواهند داشت. محققین دیگر نیز عنوان داشته اند که برای افزایش مقادیر ید و اسیدهای چرب امگا 3 در محصولات ارگانیک مانند شیر و گوشت گاو، باید به تغذیه حیوان توجه خاصی شده و تغییراتی در آن با توجه به استانداردهای محصولات ارگانیک صورت پذیرد.

واحد بین‌الملل: مهدی محمدیان