جمعه , ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه / اخبار ویژه / وجود 424 میلیون مورد دیابتی در دنیا
دیابت

وجود 424 میلیون مورد دیابتی در دنیا

بر اساس گزارش واحد بین‌الملل فودکلینیک و به نقل از یک مطالعه سازمان بهداشت جهانی (WHO) که در مجلهLancet به چاپ رسیده است، تعداد افراد بالغ دیابتی در چهار دهه اخیر به 422 میلیون نفر رسیده است، و شرایط در کشورهای فقیرتر به سرعت در حال بدتر شدن می باشد و به مشکلی جدی بدل می گردد. تحقیقات نشان می دهد که همراستا با پیرشدن جمعیت و همچنین افزایش سطوح چاقی، دیابت نیز در حال تبدیل شدن به یک مشکل جهانی در بحث سلامت می باشد.

بر اساس داده های حاصل از 4/4 میلیون فرد بالغ در 200 کشور، محققین دریافتند که بین سال های 1980 تا 2014، شیوع دیابت در بین زنان و مردان، افزایش یافته است. بیشترین افزایش نرخ دیابت در کشورهایی با درآمد کم و متوسط مانند چین، هند، اندونزی، پاکستان، مصر و مکزیک بوده است. کمترین نرخ دیابت نیز مربوط به نواحی شمال غربی اروپا بوده است. در این نواحی شامل سوئیس، اتریش، دانمارک، بلژیک و هلند، فراوانی دیابت در بین زنان 4 درصد و مردان 5-6 می باشد. همچنین این محققین دریافتند که هیچ کشوری نبوده است که در آن شیوع دیابت، با کاهش روبرو شده باشد.

علاوه بر این، مطالعه مربوطه نشان داد که نیمی از افراد بالغ دیابتی در سال 2014 مربوط به 5 کشور بوده اند که عبارتند از چین، هند، ایالات متحده آمریکا، برزیل و اندونزی. در بین سال های 1980 تا 2014، نرخ ابتلا به دیابت در بین مردان در چین و هند، نیز دو برابر گشته است.

واحد بین الملل: مهدی محمدیان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =