چهارشنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / 15 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان البرز تعلیق شد
فتانه شکرالهی

15 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان البرز تعلیق شد

به گزارش فودکلینیک و به نقل از ایرنا؛ فتانه شکرالهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروانه ها در نشست کمیته علایم صدور، تمدید و ابطال کاربرد استاندارد واحد های تولیدی علایم مکانیک و خودرو استان بررسی شد.

 

وی اظهار کرد: علت تعلیق این پروانه ها به دلیل عدول از شرایط استاندارد و جابجایی خط تولید بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: البرز یکی از قطب های اقتصادی کشور محسوب شده و اداره کل استاندارد با همراهی تولید کنندگان همچنان در مسیر استاندارد سازی و رشد و پویایی استان گام برمی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان استاندارد نظارت بر کیفیت تولیدات صنعتی و انطباق ویژگی های این تولیدات با موازین استاندارد است، افزود: بر همین اساس گشت های بازرسی این اداره کل علاوه بر کنترل خطوط تولید نسبت به نمونه برداری تصادفی از محصولات عرضه شده در بازار اقدام کرده و در صورت مغایرت آنها با استانداردهای مربوطه با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

 

شکرالهی خاطرنشان کرد: عدم رعایت ویژگی های استانداردهای اجباری مشمول پیگرد قانونی و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد خواهد بود.

 

وی یادآور شد: کاربرد علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید کننده به رعایت ضوابط ، موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد ملی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =