پیتزا هات هنگ کنگ پیتزای مار را به منوی خود می افزاید

فود کلینیک/ گروه بین الملل

رستوران زنجیره ای آمریکایی پیتزا هات با یک رستوران هنگ کنگی برای ارائه یک پیتزای جدید با گوشت مار همکاری کرده است. این پیتزا که ترکیبی از گوشت خرد شده مار، قارچ سیاه و ژامبون خشک چینی است از 22 نوامبر سال جاری در دسترس خواهد بود.

به گزارش فود کلینیک به نقل از سی ان ان، مار به عنوان یک غذای سنتی در هنگ کنگ و مناطق جنوبی چین، به ویژه در ماه های سردتر، مصرف می شود. طبق یک ضرب المثل محلی، بهترین زمان برای خوردن مار زمانی است که باد پاییزی شروع به وزیدن می کند.

برخی از مردم بر این باورند که گوشت مار دارای خواص دارویی است و می تواند به بهبود شرایط پوست و گرم کردن بدن کمک کند.

پیتزا هات هنگ کنگ می گوید که این پیتزا “تعادل کاملی را بین همه طعم ها” ارائه می دهد. این پیتزا 9 اینچی به جای پایه گوجه فرنگی معمولی با سس آبالون عرضه می شود.

بازخوردها

اما برخی از مردم در هنگ کنگ از این پیتزا هیجان زده هستند، در حالی که برخی دیگر آن را ترسناک می دانند.

مبل سی، یک ساکن هنگ کنگ، می گوید: “فکر می کنم ترسناک است. مارها در بسیاری از فرهنگ ها، به ویژه در غرب، غذا نیستند.”

اما ریچل ونگ، یک بومی هنگ کنگ که از طرفداران سوپ مار است، می گوید: “بافت آن کمی شبیه مرغ است و طعمی شبیه ماهی و دیگر انواع غذاهای دریایی دارد. بنابراین من عاشق خوردن آن به عنوان یک وعده غذایی با پروتئین در زمستان هستم.”

منوهای هیجان انگیز آسیایی پیتزا هات

پیتزا هات هنگ کنگ همچنین در حال معرفی پیتزای دیگری است که با سوسیس های چینی تهیه می شود. این پیتزا در یک ظرف برنج سفالی عرضه می شود که در میان مردم محلی هنگ کنگ پس از سرد شدن هوا محبوب است.

این اولین بار نیست که فرنچایزهای آسیایی این برند اصلی آمریکایی، رویکرد ماجراجویانه تری را برای تجلیل از فرهنگ غذایی محلی اتخاذ می کنند. در گذشته، پیتزا هات در تایوان پیتزاهای تهیه شده با دوریان، توفوی خون خوک و تخم مرغ های نگهداری شده را معرفی کرد.

اشتراک گذاری در:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
دسته‌بندی‌ها