محصول برند معروف غذایی جمع شد/ FDA تعارف ندارد!

فود کلینیک/ سرویس بین الملل

به دنبال مسمومیت چهار کودک بر اثر میزان بالای سرب در کیسه های پوره دارچین سیب برند معروف wanabana ، این محصول از فهرست کالاهای قابل عرضه این شرکت حذف شد تا بار دیگر ضرورت اهمیت پابش دوره ای کیفی کالاهای عرضه شده حتی برای برندهای شناخته شده و معروف مورد تاکید قرار گیرد.

به گزارش فود کلینیک به نقل از وبسایت good morning america سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به والدین و مراقبان توصیه کرده است این محصول را به کودکان ندهند، زیرا ممکن است حاوی سطوح بالای سرب باشند.

این هشدار پس از آن صادر شد که مقامهای بهداشتی در کارولینای شمالی سطح بالای سرب خون را در چهار کودک بررسی کردند و دریافتند که کیسه های پوره دارچین سیب WanaBana ممکن است منبعی از این سرب باشد.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی کارولینای شمالی (NCDHHS) متعاقباً مقدار زیادی از کیسه‌های پوره دارچین سیب WanaBana را تجزیه و تحلیل کرد و «غلظت بسیار بالایی از سرب» را تشخیص داد.

بنا بر این گزارش FDA نیز اعلام کرد که یافته های تحلیلی NCDHHS را بررسی و پشتیبانی کرده است و دریافته است که نتایج تحلیلی در این سطح می تواند منجر به سمیت حاد شود.

بر همین اساس FDA توصیه می کند که والدین و مراقبان کودکان نوپا و کودکان خردسال که ممکن است کیسه های پوره میوه دارچین WanaBana را مصرف کرده باشند، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی فرزند خود برای انجام آزمایش خون تماس بگیرند.

علائم و نشانه های مسمومیت با سرب می تواند شامل سردرد، درد شکم، استفراغ، خستگی، تحریک پذیری، یبوست، دردهای عضلانی یا احساس سوزش یا سوزش باشد.

قرار گرفتن در معرض سرب تنها از طریق نمونه خون به درستی قابل تشخیص است.

بنا به اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای امریکا حتی سطوح پایین سرب در خون می تواند بر هوش، توانایی توجه و پیشرفت تحصیلی کودک تأثیر منفی بگذارد.

قرار گرفتن در معرض سرب زمانی اتفاق می افتد که کودک از طریق “لمس کردن، بلعیدن یا تنفس” با آن تماس می گیرد.

اشتراک گذاری در:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
دسته‌بندی‌ها