گزارش فائو از چشم انداز غذایی ایران در 2023 / لبنیات موفق ترین بود

فود کلینیک/ گروه بین الملل

رتبه جهانی و میزان تولید و صادرات چند محصول زراعی و غذایی ایران در گزارش سازمان خوار و بار جهانی با عنوان “چشم‌انداز غذایی جهان” منتشر شد.

به گزارش فود کلینیک به نقل از سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در مجموع، تولید غلات، برنج، گوشت و لبنیات ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ با افزایش مواجه شده است. این افزایش تولید در حالی رخ داده است که واردات این محصولات نیز کاهش یافته است که این امر هر چند می تواند نشان دهنده بهبود امنیت غذایی ایران در سال جاری باشد اما مولفه های دیگر نیز از جمله کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم می تواند تاثیر منفی بر این روند داشته باشد.

لبنیات

صادرات لبنیات ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ با رشد قابل توجه ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به ۱.۸۵۲ میلیون تن رسیده است. در سال ۲۰۲۲ نیز صادرات این محصول با افزایش قابل توجه مواجه شده و به ۱.۵۹ میلیون تن رسیده بود. در مجموع طی دوره دو ساله بعد از حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی، صادرات لبنیات از ایران با افزایش ۶۵ درصدی مواجه شده است. ایران در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱.۱۲ میلیون تن لبنیات صادر کرده بود.

غلات

بر اساس این گزارش ، تولید غلات ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ با رشد ۳ درصدی نسبت به سال قبل به ۱۹.۸ میلیون تن رسید. این افزایش تولید در حالی رخ داده است که واردات غلات ایران نیز کاهش یافته و از ۱۶.۱ میلیون تن در سال قبل به ۱۵.۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

گندم

تولید گندم ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ نیز با رشد ۵۰۰ هزار تنی نسبت به سال قبل به ۱۳.۵ میلیون تن رسید. این افزایش تولید باعث شد تا واردات گندم ایران نیز در سال ۲۰۲۳ به ۶۰۰ هزار تن کاهش یافته و به ۳ میلیون تن برسد.

فائو همچنین کل ذخایر غلات ایران در سال ۲۰۲۳ را ۱۲.۱ میلیون تن برآورد کرد که نسبت به سال قبل ۱ میلیون تن افزایش داشته است. از این میزان، ۹ میلیون تن مربوط به ذخایر گندم است که ۲۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

جو، ذرت و دانه های روغنی

بر اساس گزارش فائو، تولید ذرت ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ نیز بدون تغییر نسبت به سال قبل در سطح ۱.۱ میلیون تن باقی ماند. تولید جوی ایران نیز در این سال ۳ میلیون تن و تولید دانه‌های روغنی نیز ۰.۹ میلیون تن برآورد شد.

برنج

تولید برنج ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ نیز ۱۰۰ هزار تن کاهش یافت و به ۲.۱ میلیون تن رسید. با این حال، واردات برنج در این سال نیز ۱۰۰ هزار تن کاهش یافت و به ۱.۲ میلیون تن رسید. ایران در سال ۲۰۲۳ چهاردهمین تولیدکننده بزرگ برنج در منطقه آسیا بود.

گوشت قرمز و مرغ

برآوردهای فائو از تولید گوشت ایران در سال زراعی ۲۰۲۳ نشان می‌دهد تولید گوشت گوساله و گوسفند افزایش داشته اما گوشت مرغ با کاهش تولید مواجه شده است. تولید گوشت گوساله در این سال با رشد ۱ درصدی نسبت به سال قبل به ۳۶۶ هزار تن رسید. تولید گوشت گوسفند نیز با رشد ۲ درصدی به ۲۹۵ هزار تن رسید.

تولید گوشت مرغ با افت ۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ مواجه شده و به ۱.۸۷۷ میلیون تن کاهش یافته است.

شیر

بر اساس برآورد فائو، تولید شیر در ایران نیز طی سال زراعی ۲۰۲۳ افزایش داشته و از ۷.۸۴ میلیون تن در سال قبل به ۷.۹ میلیون تن در سال ۲۰۲۳ رسیده که افزایش حدود ۱ درصدی داشته است.

اشتراک گذاری در:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
دسته‌بندی‌ها