FDA برنامه عملكرد سبك برگ سبز سال 2020 STEC را منتشر کرد

FDA برنامه عملکرد سبک برگ سبز سال ۲۰۲۰ STEC را منتشر کرد

به گزارش اختصاصی فودکلینیک، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برنامه عملکرد سبک برگ سبز سال ۲۰۲۰ STEC را منتشر کرد، به تشریح گام هایی که آژانس قصد دارد امسال برای پیشرفت ایمنی سبزیجات برگ دار انجام دهد، میپردازد.
در حالی که بیشتر سویه های اشرشیاکیا Escherichia بی ضرر هستند، E. coli یا STEC تولید کننده سم Shiga می تواند تهدید کننده زندگی باشد. شایع ترین STEC ، E. coli O157: H7 ، نوعی است که اغلب با شیوع آن همراه است.

سبزیجات برگ تازه بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند. در حالی که هر روز میلیون ها وعده از سبزیجات برگدار با خیال راحت مصرف می شوند ، این محصولات، اغلب در شیوع بیماری های ناشی از مواد غذایی نقش داشته اند. بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ ، FDA و مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، ۴۰ بیماری شیوع عفونت های STEC با ارتباط تأیید شده یا مشکوک به سبزیجات برگ دار را در ایالات متحده شناسایی کرده اند.
در مقاله FDA Voices ، استفان هان ، کمیسر FDA و معاون کمیسر سیاست و واکنش مواد غذایی ، فرانک یانانز ، اهمیت برنامه اقدام FDA را مورد توجه قرار می دهند و تاکید آژانس را بر پیشگیری ، پاسخ و حل مسئله قرار داده اند.
با توجه به تکرار ماهیت شیوع بیماری های مرتبط با سبزیجات برگدار، FDA این برنامه اقدام ویژه را تهیه کرده است. آنچه در زیر می آید ، مروری است بر اقداماتی که FDA قصد دارد در سال ۲۰۲۰ برای پیشبرد کار در سه زمینه انجام دهد:
(۱) پیشگیری ، (۲) پاسخ ، و (۳) پرداختن به مسئله ای که قرار است علمِ روزِ دنیا به آن پاسخ دهد.

۱. مناطق و اقدامات تمرکز پیشگیری شامل موارد زیر است:

افزایش امنیت آب های مورد استفاده در بخش کشاورزی، برنامه های بازرسی ، حسابرسی و صدور گواهینامه های مربوط به مشخصات خریدار داده های سبز، پژوهش های میکروبیولوژیکی برای تشخیص STEC و پروتکل های نمونه برداری پیشرفته، افزایش آگاهی و نگرانی در مورد استفاده از اراضی مجاور و ایجاد و تقویت برنامه های ارتباطی منظم برای ذینفعان در مناطق در حال رشد.

۲. مناطق و اقدامات تمرکز پاسخ شامل موارد زیر است:

انتشار گزارش تحقیقات شیوع سالینا، نظارت بر پیگیری اقدامات در طول پاییز سال ۲۰۲۰ رشد / برداشت محصول کالیفرنیا، قابلیت ردیابی با فناوری پیشرفته، استفاده از داده های کارت خریدار، جمع آوری داده های تعیین توالی کل ژنوم توسط دولت ها، افزودن فعالیت های ریشه ای توسعه تحلیل شیوع و یادآوری ارتباطات.

۳. پرداختن به حل مسئله – حوزه های تمرکز و اقدامات شامل موارد زیر است:
انجام data mining ها ی مختلف در طول برهه های زمانی مختلف، تجزیه و تحلیل داده ها، استفاده از اراضی مجاور و تعیین تکلیف نمونه گیری با کالیفرنیا.

FDA در نظر دارد تا در هفته های آینده وبیناری برگزار کند تا در مورد برنامه اقدام با ذینفعان علاقه مند بیشتر بحث کند. اطلاعات بیشتر، از جمله نحوه ثبت نام در وبینار ، به زودی در FDA.gov در دسترس خواهد بود.

منبع:www.foodsafetymagazine.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *