ایمنی مواد غذایی و بیماری COVID-19

پرسش و پاسخ های ایمنی غذایی و کرونا از سوی FDA

پرسش و پاسخ های ایمنی غذایی و کرونا: سازمان غذا و دارو آمریکا همه روزاقدام به انتشار اطلاعات مهم در خصوصCOVID-19  و ایمنی مواد غذایی می نماید

اینجا در “فود کلینیک” کسب و کار غذا رو رایگان یاد بگیر و راه اندازی کن <

سازمان غذا و دارو آمریکا همه روزاقدام به انتشار اطلاعات و پاسخ گویی به سیوالات مطرح شده  در خصوصCOVID-19  و ایمنی مواد غذایی می نماید:

بسیار شایسته است تا سازمان غذا ودارو حمهوری اسلامی ایران نیز با انتشار اطلاعات مشابهی در جهت اطمینان بخشی به مصرف کنندگان گام بردارد.

۲۰ مارس ۲۰۲۰

آیا کارگران بخش خوراک و خوراک انسان و حیوان جزء نیروی کار اساسی زیرساخت محسوب می شوند؟

بله .

در راهنمایی صادر شده توسط وزارت امنیت ملی در ۱۹ مارس راهنمایی در مورد نیروی اساسی زیرساخت بحرانی:

تضمین جامعه و تاب آوری ملی در COVID-19 ، کارگران در بخش غذا و کشاورزی – تولید محصولات کشاورزی ، فرآوری مواد غذایی ، توزیع ، خرده فروشی و خدمات مواد غذایی و صنایع هم پیمان – به عنوان کارگران زیرساخت مهم شناخته شده اند.

ارتقاء توانایی کارگران ما در صنایع غذایی و کشاورزی برای ادامه کار در دوره هایی که جامعه با محدودیت هاییروبروست ، برای استمرار و تاب اوری جامعه بسیار مهم است.

چگونه باید از مناطق تحت تاثیر و محدودیت های اعمال شده مطلع شویم ؟

اگر در مورد زنجیره تأمین ، تحویل کالا یا تداوم تجارت مشکلی دارید ، لطفا با مرکز عملیات اضطراری کسب و کار FEMA در NBEOC@fema.dhs.gov تماس بگیرید. این یک عمل ۲۴/۷ است و آنها می توانند در هدایت پرسش شما به تماس مناسب کمک کنند.

۱۷ مارس ۲۰۲۰

 آیا مواد غذایی ایالات متحده امن است؟

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال COVID-19 ازطریق بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی  وجود ندارد.

برخلاف ویروس های دستگاه گوارش ناشی از مواد غذایی (GI) مانند نورو ویروس و هپاتیت A که اغلب افراد را از طریق غذای آلوده بیمار می کنند ، SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود ، ویروسی است که باعث بیماری تنفسی می شود. مبتلا شدن  به این ویروس از طریق غذابه عنوان یک مسیر انتقال شناخته نمی شود.

تصور می شود که ویروس عمدتا از فرد به فرد دیگر گسترش یابد. این شامل افرادی می شود که با یکدیگر در تماس نزدیک هستند (در حدود ۶ پا) و از طریق قطرات تنفسی که فرد مبتلا سرفه یا عطسه می کند تولید می شود. این قطرات می توانند در دهان یا بینی افرادی که در همان نزدیکی هستند یا احتمالاً در ریه ها استنشاق می شوند فرود بیایند. شاید این امکان وجود داشته باشد که فرد با لمس کردن یک سطح یا شیء ،ویروس روی آن و سپس لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود ، COVID-19 را دریافت کند ، اما تصور نمی شود این اصلی ترین راه انتشار ویروس باشد. . با این وجود ، همیشه پیشگیری از ۴ مرحله اصلی ایمنی مواد غذایی – بهداشت ، ایزوله بودن ، پخت و پز و سرماخوردگی – برای جلوگیری از بیماری ناشی از غذا بسیار مهم است.

آیا کمبود غذا وجود دارد؟

کمبود مواد غذایی در سطح کشور وجود ندارد ، اگرچه در برخی موارد موجودی برخی از غذاها در فروشگاه مواد غذایی شما ممکن است موقتاً قبل از شارژ مجدد فروشگاهها کم باشد. تولید مواد غذایی به طور گسترده ای در سراسر ایالات متحده پراکنده است و هیچ گونه اختلال گسترده ای در زنجیره تأمین گزارش نشده است.

FDA با همکاری صنعت و شرکای فدرال و ایالتی ، از نزدیک زنجیره تأمین مواد غذایی را برای هرگونه کمبود نظارت می کند. ما با تولید کنندگان مواد غذایی و فروشگاه های مواد غذایی به طور منظم در تماس هستیم.

صنعت مواد غذایی باید برای کسب  راهنمایی در مورد فعالیتهای تجاری به کجا می بایست مراجعه کند؟

کارخانجات صنایع  غذایی مانند سایر مؤسسات کاری نیاز به پیروی از پروتکل های تعیین شده توسط ادارات بهداشت محلی و ایالتی دارند ، که بسته به میزان شیوع انتشار COVID-19 در یک منطقه خاص ممکن است متفاوت باشد. ما هماهنگی های لازم را با مسئولان بهداشت محلی Link External Disclaimer انجام می دهیم تا با ارائه اطلاعات به موقع و دقیق بتوانند پاسخهای مناسب را در هر مکانی که صنایع غذایی در آن فعالیت دارند در اختیار قرار دهند.

اگر تست  COVID-19 یک کارگر در کارخانه / مزرعه فرآوری مواد غذایی مثبت با شد برای اطمینان از ایمن بودن غذاهایی که در آن محل  تولید می کنیم چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

 تصور بر این  که کروناویروسها از طریق  قطرات تنفسی از شخص ناقل به فرد دیگر منتقل می شوند. در حال حاضر ، هیچ مدرکی مبنی بر حمایت از انتقال COVID-19 توسط مواد غذایی وجود ندارد. برخلاف ویروس های دستگاه گوارش ناشی از مواد غذایی (GI) مانند نورو ویروس و هپاتیت A که اغلب افراد را از طریق غذای آلوده بیمار می کنند ، SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود ، ویروسی است که باعث بیماری تنفسی می شود. قرار گرفتن در معرض غذا از این ویروس به عنوان یک مسیر انتقال شناخته نمی شود.

اگر تأیید شود که یک کارمند دارای COVID-19 است ، کارفرمایان باید سایر کارمندان خود را از مواجهه احتمالی خود با COVID-19 در محل کار آگاه کنند اما محرمانگی را حفظ کنند. اگر بیمار مبتلا به بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) هستید ، کارمندان بیمار باید از CDC پیروی کنند. کارفرمایان برای راهنمایی های بیشتر باید با بخش بهداشت محلی مشورت کنند.

در حالی که وظیفه اصلی در این مورد انجام اقدامات مناسب برای محافظت از سایر کارگران و افرادی است که ممکن است با کارمند بیمار در تماس باشند ، اما امکانات باید برای تمیز کردن و بهداشت فاضلاب خود مجدداً مضاعف شوند تا خطرات احتمالی مرتبط با کارگرانی را که همراه هستند صرف نظر از نوع ویروس یا باکتری ها کاهش دهند. به عنوان مثال ، امکانات لازم جهت نگهداری از امکانات تمیز و بهداشتی و سطوح تماس با مواد غذایی است.

مشاهده کنید:

قانون نهایی FSMA برای کنترل های پیشگیرانه از مواد غذایی انسان.

کارخانجات صنایع غذایی ملزم به استفاده از محصولات “ضد عفونی کننده” ثبت شده در سازمان حفاظت محیط زیست برای  تمیز کردن و ضد عفونی کننده خود هستند.

علاوه بر این ، لیستی از محصولات “ضد عفونی کننده” ثبت شده توسط EPA برای COVID-19 در مواد ضد عفونی کننده برای استفاده در مقابل لیست SARS-CoV-2 وجود دارد که تحت برنامه پاتوژن ویروسی ظهور EPA برای استفاده در برابر SARS-CoV-2 واجد شرایط هستند. Coronavirus که باعث COVID-19 می شود.

مهم: دستورالعمل های مربوط به برچسب محصول را در مورد ایمن بودن و کاربرد این محصولات ضد عفونی کننده بررسی کنید که  برای استفاده در مناطق تولید مواد غذایی یا مراکز غذایی توصیه می شود.

آیا تولیداتی که در زمان فعالیت کارگرانی که در هنگام کار در خطوط تولید بالقوه دارای ویروس بودند راباید فراخوان برگشت زد؟ 

ما پیش بینی نمی کنیم که محصولات غذایی بخاطر COVID-19 نیاز به فراخوانی یا خارج شدن از بازار داشته باشند ، زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی برای پشتیبانی از انتقال COVID-19 مرتبط با بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی وجود ندارد.

علاوه بر این ، فراهم آوری امکانات لازم برای کنترل خطرات مربوط به کارگرانی که صرفنظر از نوع ویروس یا باکتری ها بیمار هستند و در ارتباط با سایرکارگران می باشند، الزامیست. به عنوان مثال ، امکانات لازم جهت تمیزنگهداشتن محیط و استریل کردن سطوح تماس با مواد غذایی الزامی خواهد بود.

 

کارخانجات صنایع  غذایی باید پروتکل های تعیین شده توسط ادارات بهداشت محلی و ایالتی را دنبال کنند ، که ممکن است بسته به میزان شیوع انتشار COVID-19 در یک منطقه معین ، متفاوت باشد. این تصمیمات براساس ریسک بهداشت عمومی از انتقال شخص به فرد – نه بر اساس ایمنی مواد غذایی – صورت می گیرد.

چگونه می توانم از بوفه های غذایی سلف سرویس مانند بارهای سالاد در یک فروشگاه خرده فروشی که آن منطقه با خطر شیوع  COVID-19 روبروست استفاده کنم؟

رستوران ها و موسسات مواد غذایی خرده فروشی در سطح ایالتی و محلی نظارت می شوند. ناظرین  ایالتی ، محلی و قبیله ای از دستورالعمل های نظارت بر مواد غذایی منتشر شده توسط FDA برای تهیه یا به روزرسانی قوانین ایمنی مواد غذایی خود استفاده می کنند. باز هم ، هیچ مدرک فعلی برای پشتیبانی از انتقال COVID-19 مرتبط با بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی وجود ندارد.

شاید این امکان وجود داشته باشد که فرد با لمس یک سطح یا شیء ویروس روی آن و سپس لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود ، COVID-19 را دریافت کند ، اما تصور نمی شودکه این اصلی ترین شیوه انتشار ویروس باشد. coronavirus بیشتر از طریق قطرات تنفسی از یک شخص به فرد دیگر پخش می شود.

به عنوان یک احتیاط بیشتر برای جلوگیری از انتقال COVID-19 از طریق تماس با سطح ، توصیه می کنیم شستشو و ضد عفونی مکرر همه سطوح و ظروفی که در تماس با مواد غذایی هستند، را انجام دهید. کارگران سرویس مواد غذایی همچنین باید قبل و بعد از تهیه غذا ، شستشوی مکرر دست و دستکش را تمرین کنند.  مصرف کنندگان باید دست خود را بعد از استفاده از ظروف مخصوص بشویند.

همچنین توصیه می کنیم تا زمانی که این اقدامات برطرف نشود ، انواع سرویس های سلف سرویس را تعطیل کنید.

برخلاف ویروس های دستگاه گوارش ناشی از مواد غذایی (GI) مانند نورو ویروس و هپاتیت A که اغلب افراد را از طریق غذای آلوده بیمار می کنند ، SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود ، ویروسی است که باعث بیماری تنفسی می شود. قرار گرفتن در معرض غذا از این ویروس به عنوان یک مسیر انتقال شناخته نمی شود.

برای تمیز کردن تأسیسات / تجهیزات برای جلوگیری از گسترش COVID-19 چه اقداماتی باید انجام دهم؟

تولید کنندگان مواد غذایی  ملزم به پیروی از شیوه های فعلی تولید خوب (CGMP)که  توسط FDA  ابلاغ شده ،هستند .بسیاری از آنها برنامه های ایمنی مواد غذایی دارند که شامل تجزیه و تحلیل خطرات و کنترل های پیشگیرانه مبتنی بر ریسک است. CGMP ها و برنامه های ایمنی مواد غذایی، الزاماتی برای تمیز نگهداشتن محیط و ضدعفونی کردن سطوح در تماس با مواد غذایی،  دارند.

مشاهده کنید:

قانون نهایی FSMA برای کنترل های پیشگیرانه از مواد غذایی انسان.

 

 

کارفرمایان باید دستورالعمل تعیین شده توسط مقامات ایالتی و محلی را دنبال کنند. اگر تأیید شود که یک کارمند دارای COVID-19 است ، کارفرمایان باید سایر کارمندان خود را از مواجهه احتمالی خود با COVID-19 در محل کار آگاه کنند اما محرمانگی را حفظ کنند. اگر بیمار مبتلا به بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) هستید ، کارمندان بیمار باید از CDC پیروی کنند. کارفرمایان برای راهنمایی های بیشتر باید با بخش بهداشت محلی مشورت کنند.

 

 

مرکز داروهای دامپزشکی FDA پاسخ شیوع مواد غذایی حیوانات را کنترل می کند و به طور مشابه پرسنل آنها آماده پاسخگویی به حوادث بیماری ناشی از غذا در حیوانات است.

CDC ، FDA ، FSIS و شرکای بهداشت عمومی ایالتی و محلی در حال حفظ نظارت معمول بهداشت عمومی در مورد عفونت ها و شیوع بیماریهایی هستند که ممکن است از طریق غذاها منتقل شوند. CDC همچنان رهبری و هماهنگ سازی تحقیقات مربوط به رویدادهای چند ماده غذایی را انجام می دهد ، در صورت نیاز به رویدادهای داخل یک ایالت ، با ایالات مشورت می کند و از نزدیک با محققان FDA و FSIS همکاری می کند تا غذاهای آلوده در منابع خود ردیابی و کنترل شوند.

 

منبع: www.fda.gov

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *