نگاهی به فن آوری های جدید در قابلیت ردیابی

By Lori Valigra

ترجمه :فودکلینیک
ایمن سازی مواد غذایی با بهبود قابلیت ردیابی ، در دستور کارگروه های، دولت و صنعت برای سال ۲۰۲۰  است.

دلایلی که احتمالاً جای تعجب ندارد: مقامات بهداشت شش هفته طول کشیدند تا منبع شیوع E. coli در کاهو پیچ را در سال ۲۰۱۸ ردیابی کنند. برخی شیوع آن ، مانند سال ۲۰۱۹ که شامل توت سیاه است ، دشوار است ، زیرا یک مرکز توزیع ممکن است سوابق مربوط به حمل و نقل میوه های مختلف را در آن نگهداری نکند. علاوه بر این ، برخی از شیوع ها به راحتی قابل ردیابی نیستند.

دو ابتکار FDA امسال با هدف بهبود قابلیت ردیابی انجام شده است. یک ، “دوره جدیدی از طرح ایمنی مواد غذایی دقیق” ، در سه ماهه اول رونمایی می شود و شامل توصیه هایی برای استفاده از فناوری دیجیتال برای بهبود قابلیت ردیابی و ایمنی مواد غذایی است. ابتکار دیگر تا ماه سپتامبر لیستی از غذاهای پرخطر ، همراه با سوابق اضافی برای آن دسته از غذاها را ایجاد می کند ، که قانون نهایی آن تا نوامبر ۲۰۲۲ تنظیم خواهد شد.

کارشناسان صنعت ، افزایش تمرکز بر قابلیت ردیابی را راهی برای حرکت صرفاً از ردیابی شیوع ،به سمت پیشگیری از بروز بحران با آوردن فناوری برای ثبت  داده و سپس تجزیه و تحلیل مؤثر می دانند. 

دکتر جنیفر مک کنتار ، معاون دکترا ، معاون ایمنی و فناوری مواد غذایی در اتحادیه تولیدات تازه ایالات متحده ، یک گروه صنعتی در واشنگتن دی سی می گوید: “این یکی از آن سال های مهم خواهد بود.”

Tejas Bhatt ، مدیر ارشد نوآوری های ایمنی مواد غذایی در Walmart در بنتونویل ، Ark ، موافق است. او می گوید: “قابلیت ردیابی سنتی به عنوان ابزاری واکنشی مورد استفاده قرار می گیرد که پس از بروز مشکل استفاده می شود.” وی می گوید: “این نیز می تواند یک ابزار پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیماری باشد. فناوری چیزی است که از دست رفته است. “

و پیچیدگی ردیابی مواد غذایی امروز چیزی است که FDA آن را تشخیص می دهد. در بیانیه ای در آوریل گذشته در ابتکار عمل ایمنی مواد غذایی دقیق ، ناد شارپل ، معاون وزیر امور خارجه ، و معاون کمیسر فرانک یانانز ، گفت: “دنیای امروز با محوریت فناوری ، عملکرد جامعه ما را خلق کرده است و منظره ای بسیار پیچیده و در سطح جهان بهم پیوسته است. که اساساً در حال تغییر نحوه حرکت مواد غذایی از مزرعه به سفره  است. ما از سیستمی تکامل یافته ایم که غذاها را از ” گوشه و کنار” به ” سراسر جهان” منتقل می کند و اکنون با ظهور مدل های مختلف تحویل مواد غذایی مستقیم به منزل ، “آخرین مایل” را تعریف می کنیم. “

علاوه بر ابزارهای ژنتیک که قبلاً در حال استفاده است ، FDA انتظار دارد از فناوری های نوظهور ، از جمله  حسگرها ، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی برای بهبود ایمنی مواد غذایی استفاده کند.

مناطق اصلی FDA که روی آن تمرکز دارد شامل موارد زیر است:

۱٫ قابلیت ردیابی و واکنش شیوع ناشی از مواد غذایی با قابلیت استفاده از فناوری. این ابتکار عمل فناوری ها ، جریان داده ها و فرایندها را برای کاهش زمان لازم برای ردیابی و ردیابی منشاء غذای آلوده و پاسخ به خطرات بهداشت عمومی بررسی می کند.

۲٫ ابزار دقیق تر و رویکردهای پیشگیری. هدف این است که استفاده از دانش جدید در زمینه ردیابی ، جریان داده ها و ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل سریع داده ها تقویت شود. استفاده از ابزارهای جدید تجزیه و تحلیل داده ها و تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده به FDA و ذینفعان کمک می کند تا خطرات احتمالی ایمنی مواد غذایی را بهتر شناسایی و کاهش دهند و چارچوب کنترل های پیشگیرانه را که FSMA ایجاد کرده است پیش ببرد.

۳٫ تطبیق با مدلهای جدید تجاری و مدرن سازی ایمنی مواد غذایی خرده فروشی. این ابتکار بر ارتقاء ایمنی هر دو مدل تجاری جدید ، از جمله تجارت الکترونیکی و تحویل غذا به خانه و مدلهای تجاری سنتی از جمله مؤسسات خرده فروشی مواد غذایی متمرکز خواهد شد.

۴- فرهنگ ایمنی مواد غذایی. FDA می خواهد نقش فرهنگ ایمنی مواد غذایی را در مزارع و تاسیسات ترویج و تشخیص دهد. این کار بیشتر انجام خواهد داد تا تأثیر بگذارد تا آنچه را که کارمندان و شرکتها در مورد ایمنی مواد غذایی فکر می کنند و نحوه تعهد آنها نسبت به این کار را نشان می دهند. FDA همچنین در تلاش است تا مصرف کنندگان را درمورد روشهای ایمن در استفاده از مواد غذایی آموزش دهد.

Home

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *