کاهش علائم اوتیسم با کلم بروکلی


سولفورافن موجود در بروکلی به کاهش علائم اوتیسم کمک می‌کند.

روکلی با نام بهترین غذا با مواد مغذی ضروری معروف است و در حال حاضر محققان اظهار کردند: مصرف این سبزی به کاهش علائم اوتیسم کمک می‌کند.
در این تحقیق 44 مرد 13 تا 27 ساله با علائم متوسط اختلال طیف اوتیسم شدید شرکت داشتند. نمونه‌های خون این افراد به طور اتفاقی به دو گروه تقسیم شد و 26 نفر تحت درمان با سولفورافن استخراج شده از جوانه بروکلی قرار گرفتند.گروه دیگر تحت درمان دارویی قرار داشتند. میزان رفتارها و تعاملات اجتماعی در ابتدای تحقیق و در هفته چهارم، دهم و هجدهم مورد بررسی قرار گرفت.

 

امتیاز متوسط گروه درمانی با سولفورافن نسبت به گروه دیگر در طی مدت تحقیق بهتر بود. به طور کلی 17 نفر از 26 بیمار تحت درمان با سولفورافن علائم واضحی از بهبود در رفتار و تعاملات اجتماعی در حین درمان بروز دادند. تاثیر این ماده در هفته چهارم کاملا مشهود بود.

 

زمانی که در هفته هجدهم درمان به پایان رسید در گروه درمان با سولفورافن علائمی شامل کج خلقی، بیش فعالی و ارتباطات بهبود یافته بود.

 

به علاوه در این گروه تعاملات اجتماعی، رفتارهای نابجا و ارتباطات کلامی بهبود یافت.

 

محققان آمریکایی اعلام کردند: در هفته بیست و دوم بهبود بسیاری از این موارد کاملا قابل ملاحظه و چشمگیر بود.

 

محقق این تحقیق اندرو زیمرمن اظهار کرد: علائم بهبود یافته در پاسخگویی به تعامل اجتماعی، رفتارهای نابجا و ارتباط کلامی قابل توجه بود. این اولین تحقیق در مورد درمان با مواد طبیعی و بهبود علائم اوتیسم است، اما نکته قابل توجه این است که تاثیرات در همه افراد یکسان نیست و حدود یک سوم این افراد پیشرفتی در درمان نداشتند.

 

وی در ادامه افزود: این تحقیق به آزمایش بر روی گروه گسترده‌تری نیاز دارد.

 

نتایج این تحقیق در نشریه مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.